1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. עיתונות ותקשורת

עמית סגל: לפיד פחות התחבר לנאום של בנט

בטורו השבועי מתייחס עמית סגל לנאומו של ראש הממשלה בנט בתחילת השבוע במליאה בו התייחס ליו"ר האופוזיציה מספר רב של פעמים. לטענת סגל שר החוץ לפיד מאוד לא אהב את זה, אך זה לא העיב על היחסים בין השניים

יחיאל גלאיז' אב תשפ"א 16/07/2021 09:48

שאגות צחוק מהחדר יאיר לפיד ונפתלי בנט יאיר לפיד ונפתלי בנט צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

בטורו השבועי בעיתון 'ידיעות אחרונות' מתייחס הפרשן עמית סגל לנאומו של ראש הממשלה נפתלי בנט במליאה בתחילת השבוע, בו התייחס ללא הפסקה ליו"ר האופוזיציה נתניהו ואף כינה אותו עשרות פעמים "חבר הכנסת ביבי נתניהו". לדברי סגל, שר החוץ לפיד שבדיוק שב ארצה באותו ערב, מאוד לא אהב את היחס שהעניק ראש הממשלה בנט לנתניהו שלפי לפיד "אינו רלוונטי".

"אומרים שהצופה יאיר לפיד פחות התחבר לנאומו של ראש הממשלה השבוע בכנסת", כותב סגל, "נתניהו לא רלוונטי, משוכנע ראש הממשלה החליפי, למה להפוך אותו בכוח לכזה? לא שזה העיב על יחסיו עם בנט: כשנכנס בשני בערב ללשכת ראש הממשלה, עם נחיתתו מבריסל, בקעו מהחדר שאגות צחוק של בנט. על הסיפור שסיפר לפיד מוטל עדיין איפול צנזוריאלי כבד".

סגל כותב כי שוחח עם לפיד, שהסביר לו את היחס בעולם לשר החוץ הישראלי בעידן פוסט נתניהו: "עד שנכנס לבידוד קצר בגלל יועצת שנחשדה לשווא בהידבקות בקורונה, שייט לפיד בין פגישה לפגישה עם מקביליו בעולם. "לא סתם ישבו איתי באיחוד האירופי 25 שרי חוץ", אמר לי השבוע. "כשיודעים ששר החוץ מייצג כוח פוליטי, יש לזה משמעות. לא רק השר יושב בחדר עכשיו: גם המשרד עצמו, שהודר במשך שנים". נתניהו החזיק את הכל אצלו: מאיר בן־שבת שימש בפועל כשר הביטחון והחוץ גם יחד".

"עכשיו, מתוקף הנסיבות הפוליטיות, הכל מבוזר הרבה יותר", מסביר סגל ומציין כי "על שולחנו של לפיד מונח בדיוק אותו החומר הסגול והשחור ועוד צבעים מצבעים שונים – שמונח גם על שולחן ראש הממשלה. שר החוץ גילה שם דברים שלא ידע, וגם כאלה שלא ידע שהוא לא יודע".

"מתי יגיע הרגע הזה שבו האמריקאים ואיתם הקהילייה הבינלאומית ידפקו על השולחן וידרשו תמורה בגזרה הפלסטינית?", תוהה סגל. "לפי לפיד, לא בקרוב. ומתי יגיע הרגע שבו לפיד ידפוק על השולחן, ותסתיים האידיליה עם בנט? זו עדיין ממשלה בהקמה, מטיף לפיד לשותפיו. אל תקלקלו, עוד יהיה זמן לריב.

בהתייחסו לממשלה המנופחת ולריבוי הנורווגים "לפיד מודה שקשה מאוד להגן על החלטת הקואליציה להרבות חברי כנסת נורווגיים. "אבל ההבדל", הוא טוען בכל זאת להגנתו, "שלנתניהו ולגנץ הייתה ממשלה רחבה, ולנו יש ממשלת 61 שלא תתפקד בלי מחליפים. זה לא בשביל הפינוק, זה בשביל לתפקד".

"ומה לגבי אפליית האופוזיציה בוועדות ובנשיאות הכנסת?", נשאל לפיד, "מעולם לא הייתה אופוזיציה מופקרת כזו", הוא משיב, "אז אנחנו נאלצים להתגונן".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. שימו לב הזוג המוזר הזה כל הזמן צוחק  

  מני

  • אכן כך, ויש להם מה לצחוק, אם הם יכולים לשגע מדינה שלימה על ידי קניית ארבע ערבים בהכשרת עשרות אלפי בתים בלתי חוקיים והזרמת מיליארדים עבורם 

   צבי

 2. ליצנים  


 3. לא בנט לא סמוטריץ לא גפני ולא נתניהו הם שליחים לבנות את בית המקדש  

  העניין מוצה תודה

  • שריר תוסיף את השם שלך לשטויות שלך, ותוסיף שאפשר לחזור לאירופה... (ל”ת)

   צבי

 4. צבוע ומושחת  


 5. סגל אתה סכסכן ושופר של ביבי  (ל”ת)


 6. חברים, אנחנו בבעיה והשם ירחם עלינו  

  משה סוקולובסקי

 7. רק לי נראים בני הזוג לפיד ובנט מסתודדים כמו שני צבועים  

  בנט

;