י' אייר התשפ"ד
18.05.2024
סל נבחר

משרד הכלכלה מציג: זו הרשת הזולה ביותר למזון בריא, ומי היקרנית?

מתוך רשימת הרשתות שנבדקו, הרשת שמכרה את סל המוצרים הבריא במחיר היקר ביותר ברבעון השני היא "מיני סופר אלונית" – ממוצע עלות הסל הנבדק ברבעון זה עומדת על 912 ₪. והרשת שמכרה את סל המוצרים הבריא במחיר הזול ביותר ברבעון השני היא "רמי לוי באינטרנט" – ממוצע עלות הסל הנבדק ברבעון זה עומדת על 658 ₪

משרד הכלכלה מציג: זו הרשת הזולה ביותר למזון בריא, ומי היקרנית?
ילדים חרדים מול מקרר מוצרי חלב צילום: נתי שוחט, פלאש 90

משרד הכלכלה והתעשייה בשיתוף משרד הבריאות בהתבסס על נתוני המועצה לצרכנות מתוך אתר פרייסז, מפרסמים מדי רבעון את מחירי "סל נבחר בריא" הכולל 64 מוצרי צריכה מומלצים תזונתית. הסל מהווה כלי להשוואת מחירים בין רשתות המזון ומאפשר תחרות על מחיר הסל הבריא הנמוך ביותר. כך, הסל מאפשר לצרכנים אינפורמציה נגישה ופשוטה לגבי מחירי צריכה בריאים נבחרים. 

סל המוצרים הבריא מהווה נדבך נוסף ל"סל מוצרים נבחר". הסל מהווה המלצה תזונתית בהיבט של חוסן בריאותי, אשר מתחדד על רקע העלייה בתחלואה בעקבות השמנה ובהתאם להמלצות ועדת האסדרה להנגשת מזון בריא. הסל מבוסס על מזונות מומלצים לסמל הירוק וכולל ברובו מוצרים מהצומח, מהקטגוריות פירות וירקות, שמן זית אגוזים וזרעים, קטניות ודגנים מלאים וקטגוריות מוצרים מן החי כגון חלב ומוצריו ותחליפיו, ביצים עוף ודגים.

היום (שני) פורסמו הנתונים העדכניים של הסל הבריא, מהם עולה כי ממוצע סל המוצרים הבריא של משרד הכלכלה והתעשייה ומתבסס על נתוני המועצה לצרכנות מתוך אתר פרייסז, עמד ברבעון השני של 2021 על 769 ₪ , עליה של 20 ₪ ביחס לרבעון הראשון, 2021.

מתוך רשימת הרשתות שנבדקו, הרשת שמכרה את סל המוצרים הבריא במחיר היקר ביותר ברבעון השני היא "מיני סופר אלונית" – ממוצע עלות הסל הנבדק ברבעון זה עומדת על 912 ₪. והרשת שמכרה את סל המוצרים הבריא במחיר הזול ביותר ברבעון השני היא "רמי לוי באינטרנט" – ממוצע עלות הסל הנבדק ברבעון זה עומדת על 658 ₪, עליה של 4% במחיר הסל ביחס לרבעון הקודם שהם 26 ₪. כשהפער בין הרשת היקרה לרשת הזולה ביותר ברבעון השני עמד על 39% שהם 254 ₪.

עוד דווח כי בבדיקה של רשתות ה"דיסקאונט" המחיר הממוצע של סל המוצרים הבריא עמד ברבעון השני של 2021 על 715 ₪. פער המחירים בין הרשת היקרה לזולה עמד על 13% שהם 87 ₪.

יצוין כי הסל מבוסס על מזונות מומלצים לסמל הירוק וכולל ברובו מוצרים מהצומח, מהקטגוריות פירות וירקות, שמן זית אגוזים וזרעים, קטניות ודגנים מלאים וקטגוריות מוצרים מן החי כגון חלב ומוצריו ותחליפיו, ביצים עוף ודגים

שרת הכלכלה והתעשייה אורנה ברביבאי (יש עתיד) אמרה עם פרסום הנתונים: "אנו רואים חשיבות רבה בהנגשת מזון בריא לכל שכבות האוכלוסייה. משרד הכלכלה והתעשייה מפרסם לציבור את סל המוצרים הבריא, מתוך רצון להרחיב את המודעות הצרכנית ולייצר תחרות על הסל הבריא הזול ביותר. מהלך זה הוא חלק מפעילותו של משרד הכלכלה והתעשייה להפחתת רמת המחירים תוך דגש על שקיפות, הגברת התחרות, הפחתת הריכוזיות ועידוד צרכנות נבונה".

מיכל פינק, סמנכ"ל אסטרטגיה ותכנון מדיניות הוסיפה ואמרה כי "משרד הכלכלה פועל על מנת לאפשר רכישת מוצרים בריאים במחיר שווה לכל נפש, אנו רואים פערים משמעותיים במחיר הסל בין הרשתות וקוראים לצרכנים להשוות מחירים. מאז השקתו מציג הסל הבריא ירידה בעלות הכוללת של המוצרים, על אף שברבעון זה חלה עליה במחיר הסל ביחס

 

צרכנות משרד הכלכלה מזון בריא

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד