ט"ו אייר התשפ"ד
23.05.2024
תיעוד נרחב

בחורי ישיבת "אורייתא" ערכו סיום על שמונים מסכתות קידושין

במעמד הנדיר שנערך בראשותו והשתתפותו של שר התורה הגר"ח קנייבסקי סיימו עשרות בחורי הישיבה את מסכת קידושין זאת לאחר יוזמה מפתיעה שנוסדה בחודש כסלו ע"י ראש ישיבת 'עטרת שלמה' הגרש"ב סורוצקין | מאות בחורי ישיבת 'אורייתא' יצאו ממעמד הסיום בתחושה מרוממת זאת לאחר חודשים ארוכים שהם שקדו על תלמודם למרות קשיי הקורונה

בחורי ישיבת "אורייתא" ערכו סיום על שמונים מסכתות קידושין
סיום היסטורי באורייתא צילום: שוקי לרר

מעמד נדיר ורב רושם נערך אתמול (שלישי) בבית המדרש 'לדרמן' בבני ברק כאשר בחורי ישיבת 'אורייתא' ערכו שמונים סיומי מסכתות קידושין. המעמד נערך בראשותו של שר התורה הגר"ח קנייבסקי אשר הטריח את עצמו להשתתף במעמד הנדיר.

מדובר במעמד ייחודי וחסר תקדים בו לראשונה בהיסטוריה נערך מעמד סיום שמונים מסכתות קידושין. מעמד הסיום נערך לאחר חודשים ארוכים בהם שקדו בחורי ישיבת 'אורייתא' על לימוד המסכת במסגרת יוזמה מיוחדת שנוסדה על ידי ראש ישיבת 'עטרת שלמה' הגאון רבי שלום בער סורוצקין.

היוזמה נוסדה בחודש כסלו האחרון במהלך ביקורו של הגרש''ב סורוצקין בהיכל ישיבת 'אורייתא' בירושלים, ראש הישיבה אשר התפעל מהשקידה של הבחורים יצא ביוזמה מפתיעה לפיו, בחורי הישיבה ילמדו את מסכת קידושין ובתמורה הוא יעניק מלגות מיוחדות לבחורים יחד עם ראש הישיבה הרב דוד שפר.

לאחר ההכרזה על היוזמה החדשה כינסו ראשי הישיבה הרב קאפ והמנהל הרוחני הרב שפר את מאות בחורי הישיבה שהחלו מיד לקבוע זמנים מיוחדים ללימוד מסכת קידושין. ובכך הסתערו עשרות מתלמידי הישיבה על היוזמה והחלו לשקוד על מסכת קידושין בשקיעה מיוחדת. כאשר כעת לאחר חודשים לא ארוכים הם זכו לסיים את המסכת הנכספת במעמד מיוחד.

במעמד הסיום ההיסטורי השתתף שר התורה הגר"ח קנייבסקי אשר הטריח את עצמו למעמד המיוחד. מרן שר התורה שהה במקום דקות ארוכות ובירך את עשרות הבחורים שימשיכו לעלות ולהתעלות במעלות התורה והיראה מתוך ברכה והצלחה.

לאחר שעשרות הבחורים סיימו את המסכת כובד הגאון רבי יצחק שאול קנייבסקי בנו חביבו של הגר"ח קנייבסקי באמירת הקדיש על סיומי המסכתות.

גם ראש ישיבת 'עטרת שלמה' הגאון רבי שלום בער סורוצקין השתתף במעמד הנדיר ואף נשא דברים לרגל מעמד הסיום, בדבריו עמד הגרש''ב סורוצקין על המעלות המיוחדות של ישיבת 'אורייתא' כאשר מאות מבניה שוקדים על תלמודם באופן מעורר השראה.

במהלך המעמד נשא דברים הגאון רבי שריאל רוזנברג אשר דיבר בשבחם של הבחורים שזכו לסיים את מסכת קידושין בעמל ויגע רב. בדבריו עמד על טיבה של הישיבה אשר קנתה לה שם של כבוד בכותל המזרח של עולם הישיבות.

בהמשך המעמד חולקו לעשרות מסיימי המסכת תמונות ממוסגרות של כל בחור ובחור כשהוא מתברך מהגר"ח קנייבסקי, תמונה שצולמה במהלך אחד ממעמדי סיום מסכת שנערכה במעונו בחודשים האחרונים, לתמונה הממוסגרת צורפה ברכה נדירה חתומה בידיו של הגר''ח קנייבסקי.

את המעמד הנעים גדול הזמר החסידי ליפא שמלצר אשר שוהה בימים אלה בישראל לרגל אירוע מיוחד שעורכים בארגון 'בלב אחד' הפועל רבות למען ילדים מיוחדים. יחד עמו הנעימו את המעמד הבעל מנגן מושי מנדלסון ומקהלת 'נשמה'. במעמד נטל חלק המלחין בנצי שטיין אשר עורר את הציבור בשירי רגש וכיסופין.

מאות בחורי ישיבת 'אורייתא' יצאו ממעמד הסיום הנדיר בתחושה מרוממת זאת לאחר חודשים ארוכים שהם שקדו על תלמודם למרות קשיי הקורונה. "אין דבר טוב יותר ממעמד שכזה לסיים אתו את זמן קיץ", סכמו הבחורים הנרגשים.

 

ישיבת אורייתא בית כנסת לדרמן

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד