י"ב אייר התשפ"ד
20.05.2024
נלחמים בנגיף

תקנות מיוחדות וקנסות נכנסים לתוקפם בחצות | כל הפרטים

בראש התקנות החדשות יש את "התו השמח" במקומות שהם בחלל סגור ופועלים בתפוסה של מעל 100 איש: אולמות אירועים, מועדונים ומקומות לעריכת כנסים עם מזון | כמו כן, נקבעו עבירות וקנסות מנהליים על הפרה של הוראות אלה

תקנות מיוחדות וקנסות נכנסים לתוקפם בחצות | כל הפרטים
אולם אירועים צילום: pixabay

היום (שלישי) בחצות ייכנסו לתוקף התקנות המיוחדות כפי שקבעו קברניטי המדינה, בניסיון לנצח את הרמת הראש המדאיגה במיוחד של נגיף קורונה. תקנות אלו מגיעים לאחר בוקר קשה בו דווח כי ביממה האחרונה התווספו למעלה מ-1,300 חולים חדשים.

בראש התקנות החדשות יש את "התו השמח" – חובת תו ירוק במקומות הבאים, שהם בחלל סגור ופועלים בתפוסה של מעל 100 איש: אולמות אירועים, מועדונים ומקומות לעריכת כנסים עם מזון (וכן מקומות אחרים שמתקיימת בהם פעילות זהה – למשל, מסעדה או בית מלון שמתקיים בהם אירוע שמחה עם מעל 100 איש).

לפי התקנות, אירוע שמתקיים במקום שחלקו בשטח פתוח וחלקו בשטח סגור, חלים עליו הכללים של אירוע בשטח סגור (למשל אולם אירועים, עם שטח פתוח לחופה/ריקודים).

בנוסף חלה חובה על כל מקום ציבורי ועסקי (גם מקומות שלא פועלים בתו ירוק) שלא להכניס ולא לתת שירות לאדם שאינו עוטה מסיכה ולהציב שלטים במקומות בולטים לגבי החובה לעטות מסיכה. בנוסף, מקומות שבהם מערכת כריזה – מחוייבים להודיע על החובה לעטות מסיכה במערכת הכריזה.

על מנת להיכנס למקום הפועל בתו ירוק, ניתן להציג בשלב זה: אישור על תוצאה שלילית בבדיקת PCR בתוקף של 72 שעות (באפליקציית הרמזור או תוצאת בדיקת מעבדה). או אישור על תוצאה שלילית בבדיקה מהירה שבוצעה על ידי גוף דוגם הרשום במשרד הבריאות, בתוקף ל – 24 שעות. תעודת מתחסן / מחלים. ואישור תו ירוק (שניתן להוריד באפליקציית הרמזור או באתר, או לקבל דרך המוקד או המענה הקולי).

עוד נקבע כי על מפעיל של מקום הפועל בתו ירוק לעמוד בהוראות הבאות: מינוי ממונה קורונה. בדיקת התו הירוק או האישורים האחרים לצד תעודה מזהה. (המחלים/מתחסן/תו ירוק). והצבת שלט לעניין החובה להיכנס באמצעות תו ירוק או תוצאה שלילית, במקום שהכניסה אליו בתיאום מראש – ליידע מראש את האורחים על החובה להציג תו ירוק / תוצאה שלילית.

כמו כן, נקבעו עבירות וקנסות מנהליים על הפרה של הוראות אלה: 1,000 ₪ לאדם שאינו מחוסן או מחלים שנכנס למקום הפועל בתו ירוק. עד 10,000 ₪ למקום שאמור לפעול בתו ירוק, ולא בודק את האישורים בכניסה למקום. 3,000 ₪ למקום שפועל בתו ירוק, שלא הציב שלט לעניין חובה כניסה בתו ירוק/ תוצאה שלילית בלבד. 1,000 ₪ למקום ציבורי ועסקי שהכניס או נתן שירות לאדם שלא עוטה מסיכה, או מקום שלא הציב שלטים לעניין החובה לעטות מסיכה.

קורונה תקנות קנסות

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 7 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד