1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

ספר תורה הוכנס למוסד לזכרו של המרגל הישראלי

ספר תורה לזכרו של לוחם המוסד אלי כהן ז"ל הוצב בבית הכנסת החדש של המוסד. ראש הממשלה וראש המוסד כתבו את האותיות האחרונות בספר והאלמנה, נדיה, הודתה להם: "החזרתם את אלי בדלת הראשית של המוסד"

יענקי פרבר, י"ד אב תשפ"א 23/07/2021 11:39

האלמנה התרגשה והודתה אלי כהן אלי כהן צילום: ארכיון

ראש הממשלה נפתלי בנט וראש המוסד דדי ברנע כתבו את האותיות האחרונות בספר התורה לעילוי נשמתו של לוחם המוסד אלי כהן ז"ל. ספר התורה נתרם לאלמנתו של אלי כהן, נדיה, שביקשה להציב אותו בארון הקודש בבית הכנסת החדש של המוסד, שנחנך שלשום. כך מדווח איתמר אייכנר ב'ידיעות אחרונות'.

במעמד מרגש, בהשתתפות בני משפחתו של אלי כהן, ראש הממשלה בנט, שר המודיעין אלעזר שטרן, הרבנים הראשיים לשעבר ובהווה, הרב ישראל מאיר לאו, והרב דוד לאו, עובדי המוסד בראשותו של דדי ברנע מכובדים נוספים, כתבו בנט וברנע את האותיות האחרונות בספר ובתום תהלוכה חגיגית הוא הוכנס לבית הכנסת.

"נדיה, כשהייתי נער, כל הדור שלי גדל על גבורתו של אלי כהן ז"ל – גיבור ישראל, שמסר את כל מאודו ואת כל נפשו למען קיום מדינה יהודית בארץ ישראל", אמר ראש הממשלה בנט בטקס. "אנשי המוסד היום חיים לאור המורשת של בעלך, אלי כהן ז"ל. אני רוצה לומר לך תודה בשם ממשלת ישראל ובשם עם ישראל, אנחנו נמשיך ללכת לאורו".

ראש המוסד ברנע הדגיש אף הוא כי מורשתו של אלי כהן שזורה ביום יום המוסדי כל העת, ואמר: "אנו רואים בהחזרת עצמותיו של אלי כהן לקבר ישראל כצו מוסרי וערכי". נדיה כהן, שהייתה נרגשת מאוד, אמרה: "החזרתם את אלי בדלת הראשית של המוסד". ספר התורה אינו ההנצחה הראשונה של אלי כהן במוסד. גם המדרשה של המוסד קרויה על שמו.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. ס"ת שנכתב בו אות ע"י אחד שמנסה ח"ו למנוע היישום בפועל של מה שכתוב בו רחמנא ליצלן  (ל”ת)

    הציץ בו לידע אם מין זכר הוא

;