1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

חוסר התחשבות: חברי הפרלמנט קיבלו 30 מיליון דולר

זעם באוגנדה הענייה שנפגעה קשות ממגפת הקורונה, לאחר שחברי פרלמנט קיבלו 30 מיליון דולר לרכישת מכוניות פאר חדשות ללא התחשבות במצב הכלכלי במדינה. ביקורת רבה בקרב התושבים שהתבקשו לתרום כספים למען הבאת חיסונים בהקדם

יענקי פרבר, ט"ז אב תשפ"א 25/07/2021 08:40

בצל משבר הקורונה אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: pixabay

כל אחד מ-529 המחוקקים באוגנדה קיבל 56,500 דולר כדי להשיג כלי רכב חדשים, מה שעורר זעם במדינה הענייה.

אוגנדה העבירה השבוע כמעט 30 מיליון דולר לחברי הפרלמנט לרכישת מכוניות חדשות, ועוררה זעם במדינה הענייה בה מגפת נגיף הקורונה הביאה להרס רב.

כל אחד מ-529 המחוקקים קיבל 200 מיליון שילינג (56,500 דולר) כדי להשיג כלי רכב חדשים, הזעם הגיע לאחר שב-18 ליוני הכריז הנשיא יואורי מוסבני על הגבלת התנועה וסגר את בתי ספר, כנסיות וברים למשך שישה שבועות לפחות.

"לא מקובל שהממשלה תרכוש מותרות לקבוצה בפרלמנט, שממשיכה לקבל שכר חודשי של יותר מ-30 מיליון שילינג (כ-8,000 דולר) בעוד האוכלוסייה הגדולה אינה מסוגלת להאכיל את עצמה", אמרה ענת ננה נאמטה, פעילת זכויות האדם ומנהלת בכירה של האיגוד למגיני זכויות האדם באוגנדה. עובד כפיים מרוויח משכורת חודשית ממוצעת של כ-28$ ואילו מורה מקבל 75$.

מובילי דעת קהל באוגנדה פרסמו הודעת גינוי על המהלך, "מעשה זה מביש ביותר בתקופה שהממשלה פונה לאזרחים פרטיים בבקשה לתרום כסף לרכישת חיסונים נגד קורונה". לדבריהם, ניתן להשתמש בכסף ל-500,000 האנשים הפגיעים ביותר מהנגיף.

אל מול הכעס הציבורי הגובר, דובר הממשלה אופוונו אופונדו הגן על ההחלטה ואמר כי "המהלך נועד כדי להקל על ההתקשרות שלהם עם הבוחרים. בכל מקרה, ארגונים אזרחיים היו חלק מתהליכי התקצוב וידעו זמן רב שחברי הפרלמנט יקבלו כסף לרכישת מכוניות", אמר.

אוגנדה, מדינה המאכלסת 45 מיליון איש, רשמה 91,710 מקרי קורונה ו-2,496 מקרי מוות. רק כמיליון איש חוסנו עד כה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. בדיוק כמו בארץ ישראל שהמשטר הציוני מחלק ג׳ובים וטובות הנאה במאות מיליונים לאנ״ש על חשבון המוני המדוכאים והמסכנים היהודים שחיים פה!!  (ל”ת)


  2. שחיתות  


;