1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

שקיפות על החסימות: שר התקשורת עושה סוף לוועדת הרבנים

שר התקשורת יועז הנדל עושה היום צעד רגולטורי דרמטי שמחליש מאוד את 'ועד הרבנים לענייני תקשורת'. הנדל מחיל דרישה לשקיפות מלאה בנוגע לחסימות וכן תיאסר חסימה של מוקדי חירום

ארי קלמן, ט"ז אב תשפ"א 25/07/2021 15:53

צעד דרמטי ח"כ יועז הנדל ח"כ יועז הנדל צילום: גילי יערי, פלאש 90

שר התקשורת יועז הנדל מודיע היום (ראשון) על מספר צעדים במערך הניידים הכשרים ולמעשה מפרק את סמכויות ועדת הרבנים לענייני תקשורת, על ידי דרישה להגברת השקיפות בטלפונים הכשרים וחובה להסביר את הנימוק לציבור בנוגע לחסימות.

את ההחלטה קיבל שר התקשורת יועז הנדל לאחר שימוע בנושא חסימות בקווים הכשרים שפרסם משרד התקשורת בשנה שעבר. השר החליט לקבל את המלצות הדרג המקצועי במשרד ולעדכן את רישיונות חברות הסלולר בהתאם לאסדרה החדשה שנקבעה.

האסדרה החדשה שנועדה למנוע פגיעה אפשרית במשתמשי הטלפונים הכשרים, תחייב את חברות הסלולר לאפשר גישה חופשית למוקדי חירום, מצוקה, רווחה ומספרים ממשלתיים.

על פי החלטת השר והמשרד: יאסר על חברות הסלולר לחסום את מספרי הטלפון של מוקדי חירום, מצוקה ורווחה ארציים (מספרים של 3 ו-4 ספרות) ולמספרי טלפון אשר הוקצו למדינה ומוסדותיה. ההחלטה תיכנס לתוקף תוך שלושה שבועות.

בנוסף, על מנת לייצר שקיפות במספרים החסומים, חברות הסלולר יידרשו לשמור ולתעד את בקשות החסימה עבור כל מספר שנחסם, כולל נימוק סיבת החסימה, למשך כל תקופת החסימה ושנה לאחר שהוסרה.

כמו כן, חברות הסלולר יידרשו להנגיש באתר האינטרנט שלהן את המספרים שנחסמו, כולל את שם הגורם החוסם ואת תאריך החסימה. החברה תפרסם רשימה של עמותות ותאגידים חסומים, בעוד אנשים פרטיים יוכלו לפנות לחברת הסלולר ולקבל מידע אם הם חסומים ומהי סיבת החסימה. ההחלטה תיכנס לתוקף תוך שלושה חודשים מיום קבלת ההחלטה.

עוד הוחלט כי כל מנוי שנחסם יוכל לפנות לשירות הלקוחות של חברת הסלולר אליה הוא מנוי ולבדוק האם נחסם ואת סיבת החסימה. על החברה לספק מענה לפניה בתוך יום עבודה.

שר התקשורת, יועז הנדל אומר היום: "הנפגעים העיקריים מהאופן שבו פועלים הקווים הכשרים הם הציבור החרדי, שמשלם יותר, מקבל פחות ונתון לחסימות שרירותיות. במדינת ישראל אסור שיהיו מרחבי כאוס".

עוד אמר הנדל: "ההחלטה היום מחייבת שקיפות מלאה מצד החברות על חסימת טלפונים ותיאסר חסימה של קווים ממשלתיים, ומוקדי חירום והצלה. כמו כן, השקיפות תמגר את השיקולים הלא עניינים שליוו עד עכשיו את מנגנון החסימות. אני תקווה כי יהיה בכך די כדי להסדיר את התחום. אם לא כך, תתווסף רגולציה נוספת".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. זה רק חצי עבודה. צריך לאפשר לגופים נוספים להפעיל את הקומות הכשרות.  

  מנחם

 2. ישר כח  


 3. כל מי שרוכש סלולר כשר מתחייב להם לקבל בלי עוררין את החלטות החסימות  (ל”ת)


 4. צריך לבטל את המונופול של הכנופיה הזאת  (ל”ת)


 5. לאפשר תחרות ומכשירים נוספים לקומת הכשרים  


 6. הציליני נא מיד אחי מיד הרב,,,  

  שריר

  • ילד טמבל. תפסיק להגיב. (ל”ת)

   אילוז

 7. סוף סוף  


 8. המאפיה כבר תמצא תרגיל אחר בכדי להשתלט ולחסום קוים  (ל”ת)

  גורוקום

 9. פגיעת חמורה בצניעות של ציבור החרדי  

  ליטאי

 10. סוף סוף  

  ז'ורז'יניו

 11. כמה משפחות אברכים יתפרקו בגלל ההחלטה הפזיזה של השר  

  יעל

 12. לבדוק שקיפות כספית גם!  

  ציפי

 13. רק בשביל זה היה כדי שביבי יעוף  

  אברהם

  • ומזל גם שהמפלגות החרדיות עפו לאופוזיציה. אחרת זה לא היה קורה  (ל”ת)


 14. הגיע הזמן לתחרות  

  יוני

 15. תקשורת  

  אלי

 16. יש לפתוח מיד את האפשרות ל-sms בטלפונים הכשרים.  (ל”ת)

  מאיר

  • צודק 

   מרדכי היהודי

 17. אני היה לי פלאפון כשר. בגלל כל החסימות עברתי לתומך ומשם ללא כשר ומשם לסמרטפון מאושר ומשם לסמרטפון בלי הכשר. הדרדור שהיה לי הוא רק בגלל ועדת המטונפים המושחתים האלה  (ל”ת)

  שפוך כרעו מונפוך

 18. ועדת ה"רבנים" ממררת את חיינו מתוך תאוות כח כבוד ובצע כסף.  

  תודה לך השר הנדל

 19. שחיתות  


;