1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

ההתבטאויות הבעייתיות של השגריר החדש: "טעות גדולה"

לאחר ששר החוץ יאיר לפיד הכריז כי הוא ממנה את אמיר חייק לשגריר ישראל באיחוד האמירויות, ברשתות החברתיות מתגלים ציוציו מהעבר - שבהם הוא מבקר את ההסכמים שנחתמו עם מדינת המפרץ: "מעוררות תמיהות" | עוד התבטא על ההסכם של קצא"א: "זה מיותר

יאיר כלפה, ט"ז אב תשפ"א 25/07/2021 21:44

לפיד ממשיך להביך אמיר חייק אמיר חייק צילום: מתוך טוויטר

אחרי הכרזת מינויו לשגריר מדינת ישראל באיחוד האמירויות, הערב (ראשון) נבירה ברשתות החברתיות של אמיר חייק מראות שורה של ציוצים נגד ההסכמים שנחתמו בין ישראל למדינת המפרץ.

"‏יש שלום חשוב מאין כמוהו עם מצרים. יש שלום חשוב מאין כמוהו עם ירדן", צייץ בעבר, "השלום עם איחוד האמירויות חשוב מאד אבל זו טעות גדולה לכנות אותו שלום אחר ולדרג אותו מול ההסכמים הקודמים".

"‏כמות המצייצים מאיחוד האמירויות שחיכו לרגע ההודעה על ההסכם ופתאום צצו - מעוררת תמיהות", כתב שגריר ישראל החדש באיחוד האמירויות. כתב האיש שמונה היום לתפקיד.

כן התנגד להסכם של קצא"א עם מדינת המפרץ וכתב: "‏קצא"א חתמה על הסכם עם האמירויות. ההסכם כולל שינוע כמויות אדירות של נפט דרך אילת ואשקלון. ומי לא עודכן? משרד התשתיות. ומי עוד לא עודכן? המשרד להגנת הסביבה".

"ומי יהיה בסכנה? כולנו. ולמה לא התקיים דיון מסודר? ככה. כי אין דיונים מסודרים ועבודת מטה. זה מיותר...לעצור עכשיו !!! ‏עוד ועדת חקירה. סיכון אקולוגי, סיכון ביטחוני. אבל את מי זה מעניין???", הוסיף שגריר איחוד האמירויות החדש.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. קצצא זה לא בעיה של השגריר, וגם הציוץ נגד הסכם שלום עם האמירויות צריך לתקן, הוא לא היה נגד ההסכם, הוא היה נגד נתניהו שהשיג את ההסכם, יחי ההבדל ......  (ל”ת)

    אחד מהעם

  2. בשביל להסביר שלפיד לא מתאים להיות שר החוץ ובודאי לא ראש ממשלה לא צריך הרבה הסברים  (ל”ת)

    צבי

  3. גילוי נאות: אני מתעב תיעוב עמוק את הלפידיזם-בנטיזם. עם זאת - הפרסום "המביך" נגד חייק הוא דוגמה לדמגוגיה זולה ומרושעת. בשני ה"גילויים המרעישים" חייק לא אמר מילה רעה על האמירתיים ולא על עצם השלום איתם, אלא על ההתנהלות של ממשל נתניהו, כמו שכתב בצדק המגיב מס' 1.  (ל”ת)


;