1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

חלוקת התפקידים מעוררת מחלוקת בין מפלגת ש"ס ליהדות התורה

בימים אלה מוכרעת חלוקת התפקידים בכנסת שנותרו לאופוזיציה, כאשר החברות בוועדה למינוי דיינים שתתבצע בהצבעה חשאית מאחורי פרגוד ועשויה להביך את הקואליציה אם נציג מהאופוזיציה ייבחר. אלא שלגבי זהות הנציג קיימת מחלוקת בין ש"ס ליהדוה"ת ובתוך זו האחרונה 

ארי קלמן, י"ח אב תשפ"א 27/07/2021 08:00

הציר הנפרד תוקע מקלות בגלגלים אריה דרעי ומשה גפני אריה דרעי ומשה גפני צילום: ארי קלמן

פרסום ראשון: אם מאז הבחירות ראו המפלגות החרדיות שקט יחסי ונמנעו ממחלוקות פנימיים בניהם, כעת הם שבים עם חלוקת התפקידים בוועדות, תפקידי ראשי הוועדות, תפקידי הסיעות וחברות בוועדה למינוי דיינים שמעוררת מחלוקת פנימית בין המפלגות ש"ס ויהדות התורה.

בימים הקרובים תושלם מלאכת חלוקת התפקידים, כאשר בשלב זה מדובר כי האופוזיציה תחזיק בארבעה תפקידי ראשי ועדות, הוועדה לביקורת המדינה שככל הנראה תעבור לידי הליכוד, ועדת הקליטה שמיועדת לש"ס, ועדת המדע שמיועדת ליהדות התורה והוועדה לזכויות האישה שככל הנראה תעבור לידי הרשימה המשותפת.

תפקיד נוסף שיוכרע ככה"נ עוד היום, היא החברות בוועדה למינוי דיינים, עקרונית בקואליציה סיכמו ביניהם כי שני נציגי הכנסת בוועדה למינוי דיינים יהיו מהקואליציה, אך באופוזיציה מבינים כי קיים סיכוי למנות לפחות נציג אחד מטעמם ולהביך את הקואליציה והממשלה.

כעת התעוררה מחלוקת מטעם איזו סיעה יהיה הנציג החרדי בוועדת למינוי דיינים, האם מטעם סיעת ש"ס שגדולה יותר או שמא נציג יהדות התורה, כשבפגישה שהתקיימה במסדרון הכנסת בין חבר הכנסת אריה דרעי לחבר הכנסת משה גפני הוצעה אף אפשרות לרוטציה בין נציגי ש"ס ויהדות התורה.

השם המיועד הוא משה ארבל מסיעת ש"ס, כשבאופוזיציה מקווים כי המועמדות שלו תוכל להביא לתמיכה שקטה של נציגי הקואליציה שמצביעים למען חברים מאחורי הפרגוד ואפילו עריק אחד יכול להביא לניצחון נציג האופוזיציה.

אלא שיש ב'יהדות התורה' מי שתוקע מקלות בגלגלים. במהלך ישיבת הסיעה אתמול (שני) הציג יו"ר המפלגה חבר הכנסת משה גפני את האפשרות להעמיד את חבר הכנסת משה ארבל כנציג החרדי ולהביא למבוכה של הקואליציה.

אולם ל'בחדרי חרדים' נודע כי חברי הכנסת מאיר פרוש וישראל אייכלר המתנהלים כציר משותף ופועלים בנפרד מחבריהם ב'אגודת ישראל' הבהירו כי הם דורשים שנציג החרדים בוועדה למינוי דיינים יהיה נציג מטעם 'יהדות התורה' שעל זהותו תחליט הסיעה כולה.

המחלוקת הזו מצטרפת לחילוקי דעות בתוך סיעות התורה על חלוקת תפקידים בתוך הסיעה, כך תפקיד יושב ראש הסיעה ששיך לאגודת ישראל טרם שובץ בעקבות מחלוקת בין חבר הכנסת יעקב ליצמן שדרש את התפקיד לעצמו, ואילו הציר של פרוש ואייכלר שמחזיקים בשתי נציגים טענו שיש להביא את המינוי לדיון בוועדת השמונה של אגודת ישראל.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. פרוש ואייכלר ראש בקיר  (ל”ת)

  יונתן

 2. וועדת המדע לאויבי לימודי ליבה יהדות התורה? איזה צחוק  (ל”ת)

  שלמה זלמן

 3. מי היה מאמין לפני שנה, שבחסדי ה',,,,  

  שריר

 4. לא יכולים להסכים על כלום  (ל”ת)


  • רק שס ודגל יצליחו כמו בעיריית ירושלים, שהחסידים יזוזו הצידה  (ל”ת)


 5. מתי תתבגרו? ציבור המצביעים שלכם כבר בגר...  (ל”ת)

  המצליף

 6. פרוש אייכלר ליצמן = זבל  


 7. איך אני שונא שהאתר הזה מנסה לסכסך בין החרדים!  


 8. הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי - ולא הוועדה לזכויות האישה  


 9. הנה הגן ילדים נפתחה שוב!!!!  


;