1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. ערוץ הכנסת

בן-גביר דורש להשעות את טיבי: "יצר רווח פוליטי"

לאחר שהורד מהמליאה בכוח כיוון שסירב לכנות את אחמד טיבי "אדוני", יו"ר 'עוצמה יהודית' ביקש מיו"ר הכנסת להשעות את הראשון מסגנות יו"ר הכנסת: "הוא נהג בניגוד לסמכותו" | עוד כתב: "הכל על מנת לייצר רווח פוליטי"

יאיר כלפה, י"ח אב תשפ"א 27/07/2021 13:15

רוכב על הסערה איתמר בן גביר איתמר בן גביר צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אחרי הסערה סביב הורדתו מדוכן המליאה בכוח, היום (שלישי) יו"ר 'עוצמה יהודית' חבר הכנסת איתמר בן-גביר דורש להשעות את חבר הכנסת אחמד טיבי כסגן יו"ר הכנסת.

בן-גביר, שהורד אמש מכיוון שסירב לכנות את הח"כ מ'הרשימה המשותפת' "אדוני", שיגר מכתב ליו"ר הכנסת מיקי לוי, ובו דרש שישעה את טיבי מסגנות יו"ר הכנסת. יו"ר 'עוצמה יהודית' טען שטיבי פעל בניגוד לתקנון הכנסת.

"סעיף 42(א) לתקנון הכנסת קובע כי יושב ראש הישיבה יכול להורות על הורדה מהדוכן רק לאחר שקרא את חבר הכנסת הנואם לסדר", כתב. "במקרה כאן טיבי נהג בניגוד לסמכותו, והורה למשמר הכנסת להוריד אותי מהדוכן בניגוד לתקנון, הכל על מנת לייצר רווח פוליטי".

המכתב של בן גביר ליו"ר הכנסת
הוא המשיך: "כן קובע סעיף 41(ד) לתקנון כי חבר הכנסת ידבר במליאת הכנסת בצורה הולמת, בלשון מקובלת ובאופן השומר על כבוד הכנסת, ולא יעשה במליאה מעשה שיש בו פגיעה בכבוד הכנסת, בכבוד אחד מחבריה או בסדר דיוניה".

"אין ספק שמעשיו של טיבי ואמירותיו מנוגדים באופן ישיר גם להוראה זו. מי שישתמש בתפקידו בניגוד לתקנון וככלי לניגוח פוליטי, לא יוכל להיות סגן יושב ראש הכנסת", הוסיף חבר הכנסת איתמר בן-גביר.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. למה הכתב מדבר ברמזים ?  (ל”ת)


 2. חזק  

  אוהבת הארץ

 3. ומרדכי לא יכרע ולא ישתחווה  

  דוד

 4. ברוך הגבר  

  Binyomy

 5. עבד כי ימלוך, בושה וחרפה, הכנסת התדרדרה לשפל שאין כדוגמתו, עבד יירש בן גביר  

  חיים

 6. לא נשכח שטיבי היה יועצו של ערפאת, ושיבח ועודד שהידים בנאומו המפורסם  (ל”ת)

  יועץ

 7. לא רק את טיבי צריך להרחיק, אלא גם את משמר הכנסת שהתנהגו בכוחניות, זה לא תפקידם לגרור חבר כנסת בידיים וברגלים, הם צריכים לעוף מתפקידם, גועל נפש,  

  צבי

;