1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. ערוץ הכנסת

צפו: כשיעקב אשר הסביר למנסור עבאס קטע גמרא

בעיצומו של הפיליבסטר הלילי במליאת הכנסת נרשם אירוע מעניין כח"כ יעקב אשר הסביר ליו"ר הכנסת באותה העת יו"ר רע"מ מנסור עבאס קטע מהגמרא | צפו

ארי קלמן, י"ח אב תשפ"א 27/07/2021 14:52

בשעה 2 לפנות בוקר ח"כ אשר ומנסור עבאס במליאה ח"כ אשר ומנסור עבאס במליאה צילום: צילום מסך

בעיצומו של הפיליבסטר הלילי פצח ח"כ יעקב אשר בשיעור גמרא ליו"ר הישיבה מנסור עבאס: "הגמרא אומרת", כך אשר לעבאס, "שקושטא קאי, שקרא לא קאי".

עבאס ביקש תרגום למילים הארמיות ואשר הסביר בפירוט: "קושטא זה אמת, קאי זה עומד. אותיות המילה 'אמת' כולן יציבות וחזקות, ואילו אותיות 'שקר' עומדות על רגל אחת ודקיקה. לשקר אין קיום".

כשהוא מדלג על הנמשל ועובר ישר למסר הנוקב פנה אשר לעבאס: "אתה יודע מי הרגל האחת והיחידה שעליה עומדת ממשלת קונסטרוקציית השקרים של בנט ולפיד? אתה אדוני הנכבד. הכול יושב עליך. כי להם אין ערכים. פעם נגד ערבים ופעם נגד חרדים ומחר זה יכול להתהפך שוב".

"תזכור", התרה אשר במנסור עבאס, "זה אותו ליברמן שפעם לא רצה להגיד לך אפילו שלום, שלא היה מוכן לשבת לידכם במליאה, שטען שאתם גייס חמישי וצריך להעיף אתכם מפה, היום הוא אתכם, אבל מחר מה יהיה, אין לדעת, קח את זה כחומר למחשבה.."

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אמר רבי אמי: אין מוסרין דברי תורה לעובד כוכבים  

  אוי אוי אוי

  • מוסלמים הם לא עובדי כוכבים (ל”ת)


  • עבאס לא עובד כוכבים. (ל”ת)


  • אוי איפה השכל! 

   א.

 2. אשר גילה בורות ועמארצות  


  • בורות? נראה... 

   א.

 3. אלו מילים יפות לאוזניים ערלות. הערבים תומכים בממשלה הזאת רק מסיבה אחת - הם מקבלים כסף, והרבה מאוד כסף - יותר מ50 מיליארד ל10 שנים שזה בערך תקציב הדת (שמתחלק בין החרדים לדתיים לאומיים) ל50 שנה.  (ל”ת)


 4. שקר - שקד  


 5. חייב מיתה  


 6. אסור ללמד גוי תורה  

  פיני

 7. ופינדרוס מברך שלא עשני אשה  (ל”ת)

  הנכד של

 8. בושה  


;