1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

בדיקות ביתיות ובדיקות מהירות - כך זה יעבוד

הבדיקות הביתיות, הן בדיקות לגילוי נגיף קורונה, המבוססות על טכנולוגיה שאינה מצריכה שינוע הבדיקה למעבדה ומאפשרת מתן תשובה תוך 15 עד 30 דקות מרגע הדגימה. והן אינן תקפות בשימוש לצורך מעבר גבול או טיסה אלא רק בדיקות PCR

אהרן מילרי"ח אב תשפ"א 27/07/2021 15:13
תגיות:

נלחמים בנגיף הבדיקה המהירה הבדיקה המהירה צילום: אסותא אשדוד

בבתי המרקחת החלו בשיווק בדיקות קורונה ביתיות מהירות. לאור כך יצאו היום (שלישי) במשרד הבריאות בודעה מיוחדת ובה המידע וההנחיות בנושא לציבור.

בראשית ההודעה הוסבר כי בדיקות מהירות, בהן הבדיקות הביתיות, הן בדיקות לגילוי נגיף קורונה, המבוססות על טכנולוגיה שאינה מצריכה שינוע הבדיקה למעבדה ומאפשרת מתן תשובה תוך 15 עד 30 דקות מרגע הדגימה.

אמנם הבדיקות המהירות הן בעלות רגישות פחותה מזו של בדיקות ה-PCR הרגילות, אך הן מאפשרות זיהוי מהיר וטוב מספיק במקרים בהם העומס הוויראלי גבוה. יודגש כי בדיקות אנטיגן אינן תקפות בשימוש לצורך מעבר גבול או טיסה אלא רק בדיקות PCR.

מי שנמצא חיובי בבדיקה מהירה עליו להיכנס באופן מיידי לבידוד. לבצע בדיקת PCR בהקדם, לאימות התוצאה. באם תוצאת ה-PCR שלילית, אזי ניתן לצאת מבידוד (תוצאת ה-PCR גוברת על האנטיגן). ואם לא בוצעה בדיקת PCR יש להשלים את תקופת הבידוד - כמו מי שנמצא חיובי בבדיקת PCR .

החל מהשבוע, יחל שיווק של ערכות בדיקה מהירות בפארמים ובבתי המרקחת. בדיקות אלו נועדו לשימוש הציבור בהתאם להנחיות. תוצאה שלילית בבדיקות אלו אינה משמשת כאסמכתא כלשהי לטובת כניסה למקומות או כל דבר אחר, והיא לשימוש אישי בלבד.

בנוסף, בקרוב צפויות עמדות ביצוע בדיקות מהירות על ידי דוגמים הרשומים במשרד הבריאות, באתרי בדיקה הפרוסים ברחבי הארץ. תוצאה שלילית בבדיקות אלו עבור מי שאינו מחוסן או מחלים, מאפשרת כניסה למקומות הפועלים בתו שמח, או תו ירוק למשך 24 שעות, בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;