י"ח תמוז התשפ"ד
24.07.2024
אחרי הפוגה

סוער בבר אילן: עצור בהפגנה נגד הרכבת הקלה. תיעוד

אדם אחד נעצר במהלך מחאה שהתקיימה היום בצהריים נגד עבודות הרכבת הקלה ברחוב בר אילן בירושלים | למקום הגיעו מאות קנאים שניסו למנוע בגופם את העבודות | כוחות משטרה פעלו לפיזור המפגינים

סוער בבר אילן: עצור בהפגנה נגד הרכבת הקלה. תיעוד
מפגינים ברחוב בר אילן צילום: ישי ירושלמי

אחרי כשבועיים של הפוגה, מאות קנאים הפגינו היום בצהריים (שלישי) ברחוב בר אילן בירושלים, כנגד העבודות המתבצעות במקום להקמת ה"קו הירוק" של הרכבת הקלה.

במהלך המחאה, ניסו כמה מהמפגינים למנוע בגופם את המשך העבודות במקום. מאז שהחלה בניית הקו טוענים המפגינים, רבים מהם מקהילות "העדה החרדית" בבירה, כי מעבר הרכבת עשוי לפגוע ברגשות התושבים החרדים.

פיזור המחאה בבר אילן//צילום: ישי ירושלמי

כוחות משטרה שהוזעקו לאזור המחאה ניסו לפזר את המפגינים ואף עצרו אחד מהם שנלקח לתחנה. ההפגנה נערכה בראשותו רב ודומ"ץ קהילת סאטמר בירושלים הגר"מ פולק, שאף הגיע בעצמו להפגנה.

מהמשטרה נמסר כי "כוחות משטרה פועלים ברחוב בר אילן בירושלים לאחר שעשרות מפגינים החלו להתקהל במקום והחלו מפרים את הסדר". יצוין כי באף שלב לא נחסם ציר התנועה וההפגנה התקיימה במתחם העבודות בלבד.

במשטרה ציינו כי לאחר שהחלה הפרת סדר במקום, כוחות המשטרה החלו בפיזור ההמון לאחר שניתנה למפגינים הוראת פיזור שלא נענתה על ידם. "המשטרה נאלצה כעת להשתמש באמצעים לפיזור ההמון, עד כה נעצר חשוד אחד", נאמר בהודעת המשטרה.

הפגנה שכונת בר אילן רכבת קלה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד