1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. מקומי

זעם בבית שמש: כיתות לימוד נשדדו לטובת מקורבים

עיריית בית שמש הסבה הרשאות לבניית כיתות לימוד לתלמידי שכונות חרדיות, לבניית בתי ספר למוסדות המקורבים לראש העיר עליזה בלוך ולממונה החינוך מטעם חסידות גור בעירייה, כך טוענים גורמים באופוזיציה בעיריית בית שמש. לדבריהם, בעוד המוסדות המקורבים מקבלים את בנייני בית הספר שהיו אמורים להגיע לתושבי השכונות החדשות - התלמידים בשכונות אלה זכו למגרש רווי קראוונים, במקום מגרש זמין לבניה

יוסי שטארק, י"ח אב תשפ"א 27/07/2021 20:53

אלפי ילדים משוועים לכיתות לימודים בביה"ס אורות עציון באפרת לימודים בביה"ס אורות עציון באפרת צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

עיריית בית שמש הסבה הרשאות לבניית כיתות לימוד לתלמידי שכונות רמת אברהם וג'1-אבי עזרי, לבניית בתי ספר למוסדות המקורבים לראש העיר עליזה בלוך ולממונה החינוך מטעם חסידות גור, ישעיהו ארנרייך. כך טוענים גורמים באופוזיציה בעיריית בית שמש.

השכונות המדוברות, רמת אברהם ואבי עזרי, מאוכלסות באלפי משפחות ליטאיות, חסידיות וספרדיות, וחסרות בהן כיתות לימוד לאלפי התלמידים המתגוררים בשכונה ושמשוועים למקום לימוד תקין וראוי.

לטענת גורם בעירייה, "ברמת אברהם בבית שמש היה אמור להיבנות בית ספר עם עשרות כיתות לימוד לתלמידי השכונה, אך ארנרייך ובלוך פעלו, בחסות האנדרלמוסיה הפוליטית השוררת בעיר, להעביר את ההרשאה לבניית בית ספר בשכונת מזרח שמש, לטובת מקורבים".

לטענת אותו גורם, גם בית ספר של 11 כיתות של תלמוד תורה משכונת רמה ג'1, העבירו לצורך בניית בניין לתלמוד תורה "לקהילה שמקורבת לצלחת".

בעוד המוסדות המקורבים מקבלים את בנייני בית הספר שהיו אמורים להגיע לתושבי השכונות החדשות - התלמידים בשכונות אלה זכו למגרש רווי קראוונים, במקום מגרש זמין לבניה.

חברי המועצה מדגל התורה, אגודת ישראל וש"ס נדהמו לשמוע על "המהלך המקומם", לדבריהם, והם מתכוונים לפעול לסיכול מהלכי ציר בלוך-ארנרייך.

מעיריית בית שמש נמבר בתגוה ל'בחדרי חרדים': "טועני הטענות משחקים בתיאטרון האבסורד. מוטב להם במקרה הטוב שיצאו מהחדרים הממוזגים ויפנו לשטח ויראו כי במקומות הנזכרים במכתבם אופציית הבנייה לא רלוונטית בגינם בעת הזאת ובמקרה הפחות טוב יחדלו מלהשלות ציבור בדבר מצגי שווא כאשר הם יודעים בוודאות את תמונת המצב לשורה. ככל הנראה זוהי גם הסיבה שהמכתב לא נחתם בשמות החברים העומדים מאחוריו כאשר חלק מהחברים ובוודאי אלו שהחזיקו תפקידים בכירים במועצת העיר יודעים היטב כי מכתבם אינו ראוי להיכתב".

בנוסף, מצער לראות כי ישנם כאלו שרוממות השוויון והדאגה לכולם בפיהם אולם הם המעדיפים שהרשאות תקציביות יעמדו ללא שימוש ובלבד שקהילות מסוימות לא יהנו מהם. עיריית בית שמש והעומדים בראשה ימשיכו לעשות ככל יכולתם על מנת לקדם בניית מוסדות חינוך לכל הקהילות והמגזרים בעיר", לשון התגובה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ומה היה לפני בלוך? חחח זעקת הקוזאק  (ל”ת)


 2. שיטות עתיקות של החרדים, הפעם זה מופנה נגדם, לא מרגש....  (ל”ת)

  .

 3. השודד משודד פטור  

  מסכת שודדים

 4. אלרכ בלוך בוכה שכל התשתיות והליקויים לא באשמתה....  (ל”ת)


  • כזה דבר קורה בדיוק בפתח תקווה ראש העיר מפנה מקום של בית ספר לטובתו האישית רק פשוט לא מדברים על זה כי זה לא מספיק מעניין כשמדובר בחרדים אז זה מעניין (ל”ת)


 5. כרגיל חסידי גור נדל''ן טובת הכלל לא מענין אותם רק את עצמם אכזר הליצמן הזה  (ל”ת)


 6. סתימת פיות  

  דירנפלד

;