1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. עיתונות ותקשורת
 4. פוליטי

סגניתו של עבאס תומכת בחרם; בנט ולפיד שותקים

שורה של פוליטיקאים ואנשי ציבור חתמו על עצומת תמיכה בחברת 'בן אנד ג'ריס' העולמית שהחליטה להפסיק לשווק את מוצריה בהתנחלויות. בין החתומות מככבת סגניתו של מנסור עבאס בראשות רע"מ, אולם העניין זוכה לשקט מוחלט ואי גינוי מצד הקואליציה הרעועה שנשענת על עבאס וחבריו

יוסי שטארק, י"ט אב תשפ"א 28/07/2021 07:47

הכל כשר למען השרידות עבאס ובנט במליאה. מאחור, מתן כהנא עבאס ובנט במליאה. מאחור, מתן כהנא צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

מכתב תמיכה מקומם, בחברת 'בן אנד ג'ריס' העולמית, פורסמה אתמול (שלישי) בעיתון 'הארץ', ועליו חתמו שורה של פוליטיקאים ואישי ציבור ישראלים מהצד השמאל-רידיקלי של המפה הפוליטית.

אחת המעניינות החתומות היא סגנית יו"ר רע"מ וח"כ לשעבר אימאן ח'טיב יאסין שחתמה על עצומת תמיכה בחרם של בן אנד ג'ריס. אולם במפלגת רע"מ שיושבת בקואליציה של נפתלי בנט ואיילת שקד שתקפו בחריפות את החרם - מסרבים להתייחס לחתימתה.

מאידך, יו"ר 'מרצ' לשעבר זהבה גלאון, דווקא כן התייחסה לחתימתה על העצומה, וכתבה בחשבון הטוויטר שלה, בצירוף תמונה מהמודעה בעיתון: "אני גאה להיות אחת מ-92 החתומים והחתומות על המודעה הזו שהתפרסמה הבוקר ב'הארץ'. התנחלויות אינן בישראל. זו לא אנטישמיות, זו עובדה. לא טוב לכם עם זה? פנו לממשלה שלכם".

התמונה שזהבה גלאון פרסמה בטוויטר.

עצומת התמיכה שפורסמה במהדורה המודפסת של העיתון השמאל-קיצוני 'הארץ', נוסחה כך: "בן כהן וג'רי גרינפילד היקרים, רצינו שתדעו שבישראל יש גם דעות אחרות, תודה על מחויבותכם לזכויות האדם של הפלסטינים".

על הידיעה חתומים עשרות שמות של פעילים, פוליטיקאים ומשפטנים ישראליים, ביניהם דנה אולמרט, בתו של ראה"מ לשעבר אהוד אולמרט, יו"ר הכנסת לשעבר אברום בורג, שגריר ישראל בטורקיה לשעבר אלון ליאל - אביה של כתבת 'חדשות 12' דפנה ליאל, רומן ברונפמן - ח"כ לשעבר ויו"ר מפלגת הבחירה הדמוקרטית. וכמובן סגניתו של מנסור עבאס.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. נאלחים  (ל”ת)


 2. מזרחיסטים איפה האידיאולוגיה? איפה הרב קוק? איפה הלכתם?  (ל”ת)

  אליהו

 3. בושה!!!!!!!!!!!  

  אזרח ותיק

 4. בנט ועבס  

  הלן

 5. חרם  

  יוסי

 6. ניסוח קצת יותר טבעי של ההצהרה: בן וג'רי, לא רק אתם בוגדים תמורת בצע כסף, גם בישראל יש כאלה. תודה על תמיכתכם בזכות החיות הפלשתינאיות לרצוח.  (ל”ת)


  • תגובה מצויינת ! מצטרפת לכל מילה !!! (ל”ת)

   מירי

 7. ראש הממשלה בתואר חושש מעימות עם ראש הממשלה בפועל.  (ל”ת)


 8. הבנתם למה לא לשבת עם מנסור עבאס???  (ל”ת)


 9. בנט פוגש את הצעירים של הדת"ל ואלו אומרים לפניו קדוש  (ל”ת)

  אליהו

 10. בנט המבולבל  


;