1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

חברת 'פיליפס' העולמית הודיעה על "ריקול" מכשירי הנשמה

מכשירים מסוג מכונות הנשמה ומכשירים תומכי נשימה נקראו ל"ריקול" | מדובר בהפסקת שימוש כלל עולמית, וחברת "מדטכניקה" שהיא נציגת פיליפס בארץ, הונחתה על ידי משרד הבריאות להחליף בדחיפות את המכשירים נשואי ההודעה

אהרן מילר, י"ט אב תשפ"א 28/07/2021 21:23

עלול לשחרר חלקיקים רעילים הצצה לארגון חסדי עמרם לחולי קורונה חרדים מכונות הנשמה. אילוסטרציה צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חברת 'פיליפס' העולמית הודיעה הימים האחרונים על הפסקת שימוש והחזרה מהשוק "ריקול" של מכונות הנשמה מתוצרתה. כשסיבת המהלך סיכוני בריאות פוטנציאליים, הנוגעים לספוג הפחתת רעש המשמש בהתקנים אלו. נמצא כי יש התפרקות חלקיקי ספוג שנעשה בו שימוש במכשירים אלה לצורך הפחתת רעש. החלקיקים עלולים לחדור לדרכי הנשימה ולשחרר גזים רעילים.

ההודעה מתייחסת לשתי קבוצות של מכשירים: מכשירים מסוג מכונות הנשמה ומכשירים תומכי נשימה. מדובר בהפסקת שימוש כלל עולמית, וחברת "מדטכניקה" שהיא נציגת פיליפס בארץ, הונחתה על ידי משרד הבריאות להחליף בדחיפות את המכשירים נשואי ההודעה.

עם זאת יצוין כי בכל מקרה אין להפסיק את השימוש או לשנות את הטיפול שנקבע, ללא התייעצות עם הרופא המטפל.  אם הרופא קובע כי יש להמשיך להשתמש במכשיר עד לקבלת מכשיר חלופי, ניתן לעשות שימוש במסנן באקטריאלי נוסף. חברת "מדטכניקה" תדריך את המשתמש כיצד לעשות זאת.

בנוסף בהודעת החברה נאמר כי מטופלים המשתמשים במכשירי  BiLevel PAP ו-CPAP יש להתייעץ עם הרופא כדי לקבוע את המשך הטיפול, והמכשירים יוחלפו על ידי החברה מוקדם ככל האפשר.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;