1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. בחצרות חסידים

ערב היארצייט הראשון: כיסא הרבי נגנב בסאדיגורה

אלמונים נכנסו אמש באישון ליל לחדר קבלת הקהל של העטרת ישראל זצ"ל, ערב היארצייט הראשון להסתלקותו, וגנבו את כסאו האישי של הרבי • גורמים בחסידות: זהותו של הגנב ידועה

משה ויסברג, כ' אב תשפ"א 29/07/2021 13:30

סוער בחסידות | תיעוד הרבי מסאדיגורה זצ"ל הרבי מסאדיגורה זצ"ל צילום: שוקי לרר

סערה בחצר סאדיגורה: אמש (רביעי) באישון ליל, יממה בלבד לפני היארצייט הראשון לאדמו"ר העטרת ישראל זצ"ל, נכנסו אלמונים לחדר קבלת הקהל של הרבי זצ"ל ("פראווין צימער", כפי שהוא מכונה בחסידות) שבחלקו העליון של בית המדרש הגדול בבני ברק ולקחו משם את כסאו האישי וכן את יתר הכיסאות שעמדו בקביעות בחדר קבלת הקהל.

הכיסאות המדוברים נרכשו לפני מספר שנים על ידי עסקני החסידות, במטרה לשמש את הרבי בחדר בו קיבל את צאן מרעיתו. חדרים אלה נעולים מאז הסתיימו ימי השבעה על האדמו"ר זצ"ל ומלבד הרבנית, או אנשים מטעמה, אין לאיש בסאדיגורה גישה אליהם.

היו שניסו לטעון כי הכיסאות שייכים לדירה הפרטית בה מתגוררת כיום הרבנית של האדמו"ר זצ"ל, אך הדבר הוכחש, ובתמונות מחדר קבלת הקהל כפי שהוא נראה בחיי הרבי זצ"ל, נראים אכן הכיסאות הללו סביב שולחנו של הרבי.

בתיעוד שנחשף כאן ב'בחדרי חרדים', נראה אדם גורר את כסאו האישי של הרבי זצ"ל אל מחוץ לבניין שם המתין רכב גדול עליו העמיסו את כל הכיסאות שנלקחו מחדר קבלת הקהל.

בשל העובדה כי האירוע התרחש בשעה בה בניין בית המדרש והרחוב שוממים לא היה מי שיוכל לסכל את גניבת הכיסאות, אולם גורמים בחסידות אומרים כי זיהו את האדם הנצפה בתיעוד וידועה הזיקה שלו למי שככל הנראה שלחו אותו לבצע את המעשה הנורא כדבריהם, וכי ימצו עמו את הדין במסגרת החוק.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. פוליטיקה פנים חסידות  


 2. שוד ושבר בארצנו...  (ל”ת)

  חיים המגניב

 3. disgusting  (ל”ת)


 4. לא אופתע אם יתברר שהכסאות נלקחו ...  


 5. All lies!! This story is not true  (ל”ת)


 6. הכסא שנראה בסרטון והכסא שבתמונה הם לא אותו דבר!!  (ל”ת)


 7. אוי מה היה לנו  


 8. פקוח נפש מתיר את הכל  (ל”ת)


 9. במה מתעסקים??? בכיסא!  (ל”ת)


 10. תחליפו כותרת-סדיגורא גנבה מסאדיגורא ע"י גנב מסאדיגורא- וכל אחד יחליט לעצמו איזה ומה.  (ל”ת)

  יצחקי

;