1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. ערוץ הכנסת

הממשלה יוזמת ביטול הנחות בתחבורה הציבורית

בחוק ההסדרים שגיבש לאחרונה משרד האוצר, מופיעות גזירות כלכליות חדשות כשהנפגעים העיקריים הם הציבור החרדי והשכבות החלשות | והפעם: "גזירת הרב-קו"

יענקי פרבר, כ"א אב תשפ"א 30/07/2021 10:26

אטימות חברתית חרדים עולים על אוטובוס בירושלים חרדים עולים על אוטובוס בירושלים צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ממשלת האטימות החברתית, ממשיכה ברדיפה אכזרית וחסרת חמלה כנגד השכבות החלשות והמשפחות ברוכות הילדים, ובפרט כנגד הציבור החרדי. כעת מתברר כי בחוק ההסדרים שגיבש משרד האוצר, תחת אביגדור ליברמן, נוספו עוד צעדים שיפגעו כלכלית בעיקר בציבור החרדי ובחלשים, והפעם בתחום התחבורה הציבורית.

מדובר בכמה צעדים, לרבות ביטול הנחת ערך צבור ברב קו, וכן ביטול של הסדרי חודשי חופשי דווקא בערים חרדיות. במסגרת הרפורמה שתשנה את שיטת התעריפים והתשלומים ברב-קו, יבוטלו הסדרים היסטוריים ובהם חופשי שנתי לנוער של מודיעין עילית וחופשי חודשי לנוער ביתר עילית, שהיו נהוגים במשך שנים רבות, ונועדו להקל על משפחות ברוכות ילדים, שהן המשתמשות העיקריות בתחבורה הציבורית בהיקף נרחב ויומיומי, ובפרט בערים אלו בהן מספר הילדים ובני הנוער הינו גבוה מאוד.

בנוסף, כאמור תבוטל הנחת ערך צבור בכרטיס הרב קו, העומדת על שיעור של 20%, צעד שגם הוא יפגע משמעותית במשתמשי התחבורה הציבורית.

ח"כ יואב בן צור הגיב: "ליברמן ממשיך לרמוס את אזרחי ישראל ולפגוע באוכלוסיות המוחלשות. זוהי ממשלה אכזרית, מנותקת, שכל מהותה לסחוט את הציבור בשביל הכספים הקואליציוניים. במקום שנבחרי הציבור ישרתו את האזרחים, האזרחים צריכים לשרת את מנעמי השלטון של פוליטיקאים, דיקטטורה במיטיבה".

יו"ר סיעת ש"ס בכנסת ח"כ מיכאל מלכיאלי תקף בתגובה: "פעם אחר פעם בוחרים קרבניטי 'ממשלת הריפוי' להתעלל באכזריות בשכבות החלשות אשר אין לאל ידם לסיים את החודש. אכזריות רוחבית זו גם תפגע בעידוד אזרחים להשתמש בתחבורה ציבורית עובדה אשר תגביר את הפקקים הבלתי נסבלים גם כך בכבישי ישראל. לאן נאלמו דום אותם חברי כנסת ושרים מהשמאל? היכן החמלה כאשר כל דקה אנו מדווחים על מכה חדשה בחסות ממשלת "האחדות והריפוי" ו'התו השמח'?".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. למה דוקא מודיעין עילית וביתר  (ל”ת)


 2. איפה אבירי הזכויות החברתיות ממפלגת העבודה ומרץ?  


  • אם אתה רוצה שיפעלו, למה אתה מקלל אותם ? (ל”ת)

   אמידי

 3. החטא ועונשו. בחרתם ממשלת ריפוי אם ערבים ..  (ל”ת)

  סי

 4. גם לפיד בזמנו קצץ בכל דבר שקשור לחרדים .ליברמן הפך לא רק לשונא אלא ממש לאויב וצריך להתפלל שיפגש בקרוב עם המן חבירו  (ל”ת)

  שלמה

 5. מטומטמים  


  • זהו, שהם לא כל כך מטומטמים 

   אמידי

 6. לא הבנתי מדוע דווקא בביתר עילית יש הנחות?  


 7. לא מתעללים בכם, פשוט מחפשים לכם תרופה  

  אמידי

;