1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

התחסנתם או החלמתם בחו"ל? כך תקבלו הכרה ישראלית

על פי הבהרת משרד הבריאות, המגיעים לישראל והנם מחוסנים או מחלימים מחו"ל, נדרשים לביצוע בדיקה סרולוגית. תוצאה חיובית מקנה הכרה כמחוסן או מחלים בישראל, וקבלת פטור מבידוד מלא

אהרן מילר, כ"ב אב תשפ"א 31/07/2021 22:53
תגיות:

הנוגדנים במוקד זריקה זריקה צילום: unsplash

בצל המשך הלחימה בנגיף, פרסם הערב (מוצ"ש) משרד הבריאות הודעה מיוחדת בה הוא מבקש להבהיר כי אין שינוי בהכרה של מי שחוסן או החלים בחו"ל.

על פי הבהרת משרד הבריאות, המגיעים לישראל והנם מחוסנים או מחלימים מחו"ל, נדרשים לביצוע בדיקה סרולוגית. תוצאה חיובית מקנה הכרה כמחוסן או מחלים בישראל, וקבלת פטור מבידוד מלא.

בנוסף פורסמו דבריו של מנכ"ל משרד הבריאות, הפרופ' נחמן אש בנושא הנוגדנים וחיסון השלישי: "מבצע החיסון לבני ה-60 ומעלה במנה השלישית יצא לדרך. מדובר בצעד חשוב שאנו נוקטים במדינת ישראל, שנועד להגן על אוכלוסייה המבוגרת מפני הידבקות בנגיף בקורונה ומפני מחלה קשה. אני קורא למי שמשתייך לקבוצת גיל זו, ללכת ולהתחסן.

"על פי מספר פרסומים" המשיך המנכ"ל: "שנם אזרחים הבוחרים לבצע בדיקה סרולוגית, בכדי לגלות את רמת הנוגדנים בגופם, ובהתאם לכך מחליטים האם להתחסן. אני רוצה להדגיש, אין בכך צורך. בדיקה כזו עלולה ליצור בלבול. אין הצדקה רפואית בהתניית ההחלטה האם להתחסן בתוצאת בדיקה סרולוגית".

לסיכום הבהיר: "אני חוזר וקורא לציבור כולו: חיסון ראשון, שני או שלישי - צאו להתחסן. החיסון נמצא ככלי היעיל ביותר למלחמתנו במגפה ולהורדת נתוני התחלואה. באמצעות אחוז התחסנות גבוה בציבור, נוכל לשמור על שגרת חיינו, לפתוח את שנת הלימודים כסדרה ולחגוג את החגים ביחד".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;