1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

הרב פסק: "חובה להרחיק מתנגדי חיסונים מהציבור"

ברקע מבצע החיסון השלישי למבוגרים, רב המועצה האזורית שומרון הרב אליקים לבנון אמר שיש חובה להרחיק אדם שלא התחסן מהציבור: "ונשמרתם מאד לנפשותיכם, זה חיוב דאורייתא!" | כדי לחזק את תשובתו, הוא ציטט מהגמרא ב'בבא בתרא'

יאיר כלפה, כ"ג אב תשפ"א 01/08/2021 17:25

"חיוב דאורייתא!" אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: unsplash

לקראת חגי ומועדי תשרי, היום (ראשון) הרב אליקים לבנון, ראש ישיבה ורב המועצה האזורית שומרון, פסק, במענה לשאלה, כי יש להרחיק מהציבור אדם שלא התחסן.

"ונשמרתם מאד לנפשותיכם, זה חיוב דאורייתא!", התייחס הרב לשאלה אם צריך לאסור כניסה לבתי הכנסת אלה שלא מחוסנים. "אם יש חולה, או מבודד, או מי שלא התחסן, שלפי הרופאים הוא חשוף להידבקות, וממילא להדבקת אחרים, יש להרחיקו מהציבור", פסק.

הרב לבנון המשיך וציטט ממסכת נזיקין מהחלק השלישי, כדי לחזק את תשובתו על הרחקתו של מי שלא התחסן: "'ואף על פי שעל הניזק להרחיק עצמו, בגירי דיליה, על המזיק להרחיק', כמבואר בבבא בתרא, פרק לא יחפור".

"מתנגדי החיסונים והמסיתים לכך, מן הסתם הם לא מחוסנים. א"כ חובתם להרחיק עצמם מהציבור. אם יש ציבור התומך בהם וקובע מנין לעצמו, שם יעלו, יברכו וכו'. הציבור רגיל, אין שאלה, שהרי צריך להרחיקם", הוסיף.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בוה וחרפה  (ל”ת)


 2. סיגריות גם דאורייתא?  (ל”ת)

  סיגריה

 3. צריך להגיד לציבור שיתרחק משקרני ימינה  (ל”ת)

  שלמה

 4. שאלה  

  דניאל

  • הטעיית הציבור , ויצירת שנאת חינם בניגוד לרצון השם 

   מתחזקת

 5. מחוסנים נדבקים ומדביקים!!!!! תפסיקו עם ההסתה נגד אלה שקצת יותר זהירים לנפשם ולא מאמינים על עיוור לכל מי שאינטרס כלכלי מאחוריו!!!!  


  • לפייזר יש הון של מיליארדים, בטוחות, קרנות ונכסים שדרכם היא משחדת לכאורה אנשי מפתח. כשתקום חברה מתחרה ותילחם בה בעזרת השם (שיישפך מהם הרבה דם בע"ה) דברים ייחשפו. (ל”ת)


 6. את הרפורמים לקבל בכותל, אבל את הלא מחוסנים לנדות? זה סדר העדיפויות המעוות שלו? מכל התרי"ג זה מה שלקחת? נדבקת מחצרות בני ברק?  (ל”ת)

  מפוכח

  • כופרים בעיקר 


 7. זה אותו "רב" שלא מתנגד לשקרני הממשלה  

  אריק

 8. מה עם לאהוב כל יהודי באשר הוא ולקבלו במאור פנים?? זה רק לאוכלי נבילות וטריפות??  (ל”ת)


 9. מה אתה אומר???!!!  

  מרדכי היהודי

 10. החיסונים הוכחו כלא יעילים והמתחסנים נדבקים ומדביקים הם תמיד יהיו במעגל הזה עוד חיסון ועוד חיסון.. אז למה מי שלא מתחסן חייב מדאורייתא? בגגל השקרים של משרד הבריאות?!  


 11. החיסון השלישי עדיין מחכה לאישור fda אז אנחנו שפניי נסיונות וכל העולם מחכה שישראל תתחסן ואז הם יסכימו גם להתחסן  (ל”ת)

  איפה נשמרתם? אין אישור מfda

 12. מעניין כמה כסף מקבלת הישיבה שלו מהממשלה  


 13. הרב מאפשר למי שהתחסן להיכנס לתאטרון ולמועדונים  

  דתלי

 14. סכנה  

  אלתיתאמאם

 15. רב פסק לעצמו דין רודף!  (ל”ת)

  טט

 16. הרב לבנון ערב רב  

  ממ

  • יש מצב האמת (ל”ת)

   משה

;