כ"א אייר התשפ"ד
29.05.2024
דעת תורה

הגר"ח קנייבסקי: אוכלוסיות היעד צריכות לקחת את מנת החיסון השלישית

בהמשך לדברי המומחים שקבעו כי חיסון שלישי יגביר את רמת החסינות של מבוגרים ואנשים בסיכון, הורה היום שר התורה הגר"ח קנייבסקי לנציגי הנהלת המחוז והנהלת המחלקה החרדית של כללית כי אוכלוסיות היעד חייבת להתחסן

הגר"ח קנייבסקי: אוכלוסיות היעד צריכות לקחת את מנת החיסון השלישית
הגר"ח קנייבסקי ומומחי הבריאות צילום: אלחנן קוטלר

עם החלטת משרד הבריאות לחסן את האוכלוסיות בסיכון בדגש על בני השישים ומעלה במנת חיסון שלישית, עלו למעונו של שר התורה הגר"ח קנייבסקי בכירי הנהלת מחוז דן והמחלקה החרדית של כללית, כדי לשמוע את דעת ההלכה בנוגע לחיסון השלישי.

במפגש השתתפו ד"ר איל יעקובסון, המנהל הרפואי של מחוז דן-פ"ת בכללית, אברהם קונסקי, מנהל המחלקה החרדית בכללית ונחמיה בלושטיין, מנהל המגזר החרדי במחוז דן-פ"ת עם מנהל קשרי הלקוחות בבני ברק יחזקאל פקשר.

הגר"ח קנייבסקי שמע את דבר המומחים מפיו של ד"ר יעקובסון ופסק כי יש לקחת את החיסון. בתשובתו הדגיש כי אוכלוסיות היעד בהם מבוגרים ואנשים בסיכון צריכים להתחסן ובירך בהצלחה את כל המשתתפים.

הוראתו של הגר"ח קנייבסקי מחזקת את דברי משרד הבריאות והרופאים המומחים שתומכים במתן החיסון השלישי למבוגרים ואוכלוסיות בסיכון.

כזכור בשבוע שעבר התייחס מנהל מערך החדשנות והמחקר בכללית וראש צוות מגן ישראל המייעצת למשרד הבריאות פרופ' רן בליצר עם התחזקותו של הגל הנוכחי וכן על סכנות הווריאנט החדש בעיקר לאוכלוסייה המבוגרת. "האוכלוסייה הכי פגיעה הם המבוגרים, שבהם קיימת תחלואה קשה, גם בקרב המחוסנים".

בדבריו אמר עוד כי "יכול להיות שזה בגלל אופיו של הווריאנט החדש, יכול להיות שזה בגלל הזמן שעבר מאז קבלת החיסון בפרט אצל אותם מבוגרים שקיבלו אותו הראשונים וסך הנוגדנים ירד מתחת לרמה שיכולה להתמודד עם הזן החדש, והמציאות היא שאנחנו רואים את קצב עליית החולים הקשים בבתי החולים והוא מדאיג - מספר החולים הקיים רחוק מסף הספיקה, אולם קצב העלייה בעייתי מאוד".

חיסון לקורונה הגר"ח קנייבסקי

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד