1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. חדשות פוליטיקה

אלו מועמדי גוש נתניהו בבחירות לוועדות לנושאי משרות שיפוטיות

לקראת ההצבעות עם כל חברי הכנסת במליאה, היום החליטו באופוזיציה הימנית על המועמדים לבחירות לנושאי משרות שיפוטיות - הועדה לבחירת שופטים, הועדה למינוי דיינים, הועדה למינוי קאדים מד'הב והועדה למינוי קאדים שרעים | החברים שלא נבחרו להתמודד ימשכו את מועמדותם

יאיר כלפה, כ"ה אב תשפ"א 03/08/2021 20:23

הגיעו להסכמות משה ארבל בהיכל ביהמ"ש משה ארבל בהיכל ביהמ"ש צילום: פלאש 90

ברקע הדיונים הסוערים במליאה, היום (שלישי) הודיעו באופוזיציה הימנית כי הגיעו להסכמה לגבי המועמדים לבחירות על מקומות בוועדות לנושאי משרות שיפוטיות, בניהם הוועדות לבחירת שופטים ולבחירת דיינים.

'הליכוד', 'יהדות התורה', ש"ס ו'הציונות הדתית' הסכימו על המועמדות לבחירות על הועדות לנושאי משרות משפטיות, כשלפי ההודעה, כל חברי הגוש יתמכו במועמדים שנבחרו בבחירות שיתקיימו בין כל חברי הכנסת.

לבחירות המקומות בוועדה למינוי שופטים הם חברת הכנסת אורלי לוי מ'הליכוד', שניצחה אתמול בסיעת 'הליכוד' את קרן ברק, וחבר הכנסת שמחה רוטמן מ'הציונות הדתית', לאחר שחברי הכנסת איתמר בן-גביר ואורית סטרוק הסכימו לוותר על מועמדותם.

לבחירות למקומות בוועדה למינוי דיינים, זאת ברקע "חוק הדיינים" של הקואליציה שעבר במליאת הכנסת, נבחרו חברי הכנסת משה ארבל מש"ס וחברת הכנסת גילה גמליאל מ'הליכוד'.

לבחירות למינוי קאדים מד'הב נבחר הכנסת פטין מולא מ'הליכוד', ולבחירות למינוי קאדים שרעים נבחר חבר הכנסת יואב בן צור מש"ס. לפי הודעת מרכז האופוזיציה יריב לוין, כל יתר חברי הגוש שהגישו מועמדות ימשכו את מועמדתם בהסכמה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;