ט"ו אייר התשפ"ד
23.05.2024
בעקבות התפשטות הנגיף

הוראת שעה מיוחדת: הרבנות הכריזה על הקלות ברישום נישואין

המשרד לשירותי דת והרבנות הראשית לישראל יצאו בהוראת שעה המאפשרים קבלת עדי רווקות דרך הזום או באמצעי מדיה שונים וכן פתיחת תיקי נישואין לחתן וכלה מבודדים וחולי קורונה

הוראת שעה מיוחדת: הרבנות הכריזה על הקלות ברישום נישואין
מרים אלסטר, פלאש 90

בעקבות התפשטות נגיף הקורונה וכניסתם של זנים חדשים לישראל במשרד לשירותי דת וברבנות הראשית לישראל הוחלט לצמצם את המפגשים שבין אזרחים לבין רשמי הנישואין.

לצורך כך הוציא היום (שלישי) הרב חזקיהו סאמין מנהל אגף נישואין ורבנות במשרד לישרותי דת ביחד עם הרב יצחק רלב"ג חבר מועצת הרה"ר לישראל ויו"ר ועדת נישואין הוראת שעה המאפשרת לקבל עדי רווקות דרך ה'זום' או באמצעי מדיה שונים. בכך יצומצם באופן משמעותי כניסתם של אזרחים למשרדי לשכות הנישואין במועצות הדתיות.

עוד נכתב בהוראת השעה כי במקרה והחתן או הכלה נמצאו חיוביים לקורונה או מחיובי בידוד תתאפר פתיחת תיק הנישואין דרך הזום או באמצעי מדיה שונים.

מנכ"ל המשרד לשירותי דת מר שמעון (מוני) מעתוק אמר עם פרסום הדברים: "בהתאם להנחיית השר כהנא לשפר את השירות ולהפחית סיכוני תחלואה בעקבות התגברות התחלואה ובתיאום עם הרבנות הראשית פורסמה הוראת שעה זו. ההקלות יאפשרו לזוגות רבים לשמור על בריאותם ולקיים את חתונתם כמתוכנן".

 

המשרד לשירותי דת קורונה רישום נישואין

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד