1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

הרב שלמה אבינר במאמר חריף במיוחד נגד בנט: "גנב"

כחודשיים לאחר השבעת הממשלה, הרב שלמה אבינר, מבכירי רבני הזרם החרד"לי בציונות הדתית, פרסם מאמר שמתפרסם לראשונה ב'בחדרי' - בו הוא תוקף קשות את בנט, וקורא לפעול להפלת הממשלה | הרב המשיל לסכסוך בין אבשלום לדוד המלך: "אבשלום היה אפס לעומת דוד, ובכל זאת הצליח את העם"

יאיר כלפה, כ"ה אב תשפ"א 03/08/2021 22:28

קורא להשיב את "הגזלה" הרב אבינר הרב אבינר צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בתוך הביקורת הרבות על הממשלה החדשה, הערב (שלישי) הרב שלמה אבינר, נשיא ישיבת 'עטרת ירושלים' ומבכירי רבני הזרם החרד"לי במגזר הדתי-לאומי, תקף את בנט וקרא להפיל את ממשלתו.

במאמר, שמתפרסם לראשונה ב'בחדרי חרדים', תקף הרב אבינר את ראש הממשלה, וכינה אותו "גנב". בנוסף, קרא לפעול בדרך חוקית להשבת "הגזלה". הוא המשיל את המצב הנוכחי לתקופה של אבשלום ודוד המלך.

"אבשלום היה אפס לעומת דוד המלך, ובכל זאת הוא הצליח לגנוב לב העם", פתח הרב במשל. "יש שיטות ישנות לשם כך, שכבר הכירו הסופיסטים היוונים. כמו שאפשר לגנוב כסף, אפשר לגנוב לב. ב"ה, המלכות חזרה לדוד, אך בינתיים שילמנו על כך מחיר יקר".

הוא המשיך: "גם ממשלתנו העכשווית גנבה את לב העם. היא מייצגת מיעוט קטן בעם (בצירוף ערבים). וזאת למה? כי העם היושב בציון הוא דתי, הוא יהודי, הוא ציוני – כל אחד כפי עניינו וכפי דרגתו, פחות או יותר".

"הוא מבקר בכותל ורואה שם את המגוון העצום של יהודים, מכל סוג ומכל זן, וכולם אומרים: זה הכותל, הכותל המסורתי, הכותל בן אלפיים ויותר, הוא שלנו. מסתופפים ומרגישים בבית", הוסיף.

"עמנו היקר היושב בציון, לא רוצה שיהרסו לו את הכשרות, הוא לא אוהב את פלפולים ואת הפילוגים, הוא רוצה כשר ותו לא", טען נשיא ישיבת 'עטרת ירושלים', "הוא מעונין ברבנות הראשית. הוא יחליט מה לשמוע ומה לא, אך אינו רוצה אנדלומוסיה שכל איש הישר בעיניו יעשה".

הרב הוסיף: "השבת חביבה לו, שבת אמיתית, שבת של תמיד, ולא מעוניין שיפרצו את גדריה. ומעל הכל, הוא רוצה גיור אמיתי. כל זה מסתכם במילה אחת: מדינה יהודית! לכן אנו בטוחים שממשלה זו, ששוחה נגד הזרם, תיעלם, ותפנה מקומה, לממשלה יותר יהודית, יותר ציונית".

"אבל אין זאת אומרת, שמותר לנו לשבת בחיבוק ידיים, ולחכות שדברים יבואו מעצמם. עלינו לפעול, כמובן באופן, חוקי, מוסרי, יהודי, כדי שהגנב יחזיר לנו את הגזלה. רב כח לנו, ומעל הכל, כוחנו הוא בפינו", סיכם.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. תגובה  

  יוסי

 2. חזק  (ל”ת)


 3. האמת תנצח  


 4. צודק בכל מילה  (ל”ת)


 5. דברי אמת ברורים, הממשלה הזו היא מנגנון להשמדה עצמית של מדינת ישראל  

  ידידיה שילה

 6. אמת לאמיתה. ישר כח גדול לרב אבינר שאומר את האמת.  (ל”ת)


 7. עצוב אבל האמת  

  חנטריש

  • אתה טועה יש רוב יהודי מובהק אם תוריד את הגויים שבציעו לליברמן ואת הערבים (ל”ת)

   אתה תועה

 8. עטרת כוהנים לא ירושלים  


 9. אכלו לי, לקחו לי, שתו לי  

  אלי סאטלה

  • כל כך כל כך נכון 

   ישי

  • אולי תחזור לאנטוורפן ותשחרר אותנו ממך מה אתה אומר? (ל”ת)

   אליהו

 10. חזק  (ל”ת)


 11. הרב הזה כסיל  

  ירמיהו

  • תביש לך! אחד מגדולי הדור (ל”ת)

   בני

  • ישעיהו 


  • ירמיהו חמודיל'ה 

   דתי לאומי

 12. יישר כוח!! רוצים עוד....!  (ל”ת)


 13. לא מסכים  

  כהן

  • כהן הצבעת ביבי? לא. נכון? ידעת מה הוא מוכר. אבל הנוכל הכאלב בנט ימ''ש הונה 200 אלף מצביעים הבטיח להם ממשלת ימין שם עליהם אצבע בעין והלך להעצים הסמול הארור ובד בבד להחליש הימין. יש נוכל גדול ממנו??????????????????.. (ל”ת)


 14. כך אמר הרב משולם: מדינה שמכרה את בניה סופה להימכר לאוייביה  

  schneur z haskelewitch

 15. התקפה על ממשלה מכהנת בתחילת דרכה  

  ישי

 16. דברים בטלים בשישים  

  הדר

 17. זה רב?  

  ציפה

 18. כל מילה זהב טהור!  

  ד"ר שלום פליסר

 19. קול קורא!  

  אבי לוי

;