1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

פיטסבורג: יהודים קיבלו מכתבים אנטישמיים עם איומים

מספר תושבים יהודים בפיטסבורג ארה"ב, קיבלו בימים האחרונים מכתבים אנטישמיים עם איומים בתיבות הדואר שלהם, המשטרה חוקרת

יענקי פרבר, כ"ו אב תשפ"א 04/08/2021 12:37

התושבים מבוהלים מעטפה בדואר מעטפה בדואר צילום: pixsabay

תושבים יהודים בפיטסבורג, קיבלו מכתבים בדואר עם איומים. על המעטפות הייתה כתובת החזרה "ביידן האריס פיטסבורג ת.ד. 15217".

לאחר פרסום הדברים בתקשורת המקומית, הגיבה שון ברוקוס, מנהלת הביטחון הקהילתי של הפדרציה היהודית בפיטסבורג: "אנו מודים לחברי הקהילה שדיווחו על כך במיידית לפדרציה, ואנו מתואמים באופן הדוק עם המשטרה בנושא" אמרה. המכתבים, לדבריה, מאיימים באופיים וקיימת חקירה משטרתית פעילה.

ברוקוס ביקשה מכל אחד בקהילה שקיבל מכתב כזה לדווח על כך לפדרציה ולמשטרה. "ככל שיותר אנשים ידווחו על המכתבים, כך החקירה תהיה חזקה יותר", אמרה.

המכתבים מטרידים מאד את תושבי פיטסבורג היהודים, בפיגוע הירי בפיטסבורג ב-27 באוקטובר 2018, נרצחו 11 בני אדם, מתפללים ושוטרים בבית כנסת 'עץ החיים', בפיטסבורג שבמדינת פנסילבניה.

הרוצח התבצר בקומה השלישית של בית הכנסת לאחר שרצח את המתפללים שהתפללו בקומת הקרקע ובמרתף של בית הכנסת. בזמן הירי שהו קרוב למאה מתפללים במקום, לאחר שהשתתפו באירוע ברית מילה שנערך בבית הכנסת, מה שהביא למקום יותר אנשים מהרגיל.

בנוסף באוקטובר 2019, 12 אנשי תנועת העליונות הלבנה נעצרו מאז הפיגוע בבית הכנסת 'עץ החיים' בפיטסבורג, חלקם בגלל קשירת קשר לטרור, תקיפות או איומים נגד הקהילה היהודית.

בנוסף למעצרם של 12 אנשי תנועת העליונות הלבנה, בוצעו שלושה מעצרים נוספים בגין ניסיון פגיעה ביהודים בשנת 2019, ביניהם שני מקרים על רקע אידיאולוגיה קיצונית אסלאמית, באחד מהם אמר התוקף כי היורה מבית כנסת "עץ חיים", רוברט באוורס, היווה עבורו השראה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. רק בארץ בטוח, שיעלו  

    לירז

;