1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. משפט

פגע באשתו וילדיו: האב החרדי מאיים בתביעה של חצי מיליון ש"ח

לאחר שהמוכר בפארק 'גני יהושע' בתל אביב סירב למכור ארטיקים ושתייה לילדים חרדים, ואף פגע וזלזל בהורי הילדים - אב המשפחה, באמצעות עו"ד, הגיש התראה טרם הגשת תביעה על מעל חצי מיליון ש"ח נגד עיריית ת"א, שמפעילה את הפארק

יוסי שטארק, כ"ז אב תשפ"א 05/08/2021 19:51

חרדים לא פרייארים ארטיקים ארטיקים צילום: יעקב נחומי

אב למשפחה חרדית הגיש התראה לפני הגשת תביעה נגד עיריית תל אביב בסכום של 540,000 ש"ח, לאחר שמוכר במזנון הנמצא בפארק 'גני יהושע' בתל אביב פגע בילדיו ובאשתו, עקב היותם חרדים.

ל'בחדרי חרדים' נודע את מה שאירע בפארק: ילדיו ומספר חברים נוספים, שישה במספר, ניגשו השבוע, במהלך טיול משפחתי, לקנות ארטיקים ושתייה במזנון הנמצא בפארק, אך חזרו בוכים ונסערים וסיפרו כי המוכר התייחס אליהם בצורה מזלזלת עקב היותם חרדים, צעק עליהם שאין לו שתיה ואינו מעוניין למכור להם על אף שהציגו לו את הכסף שקיבלו ממני ודפק על השולחן והפחיד אותם.

עורך הדין יעקב נסיר המייצג את המשפחה כתב במכתב ה"התראה טרם נקיטת הליכים", כי כעבור זמן-מה, כשהאימה וחברתה ניגשו גם הן לקנות שתיה באותו מזנון, הן גם קיבלו יחס דומה, משפיל, מזלזל ואף הערות מטרידות ובלתי נעימות.

"כשניגשתי אל המוכר בכדי לברר את הנושא, סירב להתנצל והתייחס בבוטות", סיפר האב.

במכתב ההתראה צוין כי "אי מכירה לאדם עקב דתו ו/או מינו הינה עבירה על פי החוק ויכולה לגרום לסגירת העסק למשך שבועיים ולפיצוי עד 50,000 ש"ח ללא הוכחת נזק".

"הנני מתכוון להגיש תביעה כנגד מפעילת הפארק, עיריית תל אביב-יפו, האחראי על המזנון והמוכר במקום באותה העת בגין עבירה על חוק איסור אפליה בסכום של עד 50,000 ש"ח לכל אחד מהילדים".

בנוסף לכך, תביעה על היחס המעליב והמשפיל לשתי הנשים בסך 120,000 ש"ח לכל מתלוננת בנפרד.

"אם וככל שלא יטופל הנושא על ידכם בתוך 14 יום ממועד משלוח מכתבי זה ומרשיי לא יפוצו כדבעי, בנוסף להתנצלות המוכר במזנון, ייאלצו מרשיי לפנות לערכאות המוסמכות ולתבוע כאמור את עיריית תל אביב-יפו, מפעיל המזנון והמוכר, אף באופן אישי ולחייבכם בפיצוי כספי בגין הנקוב לעיל. התראה נוספת לא תישלח", לשון המכתב.

מבעלי חברת 'לוטוס גרופ' זכיינית המזנון מטעם עיריית תל אביב, נמסר ל'בחדרי חרדים': "יש פה סילוף מגדרי. אותו עובד התייחס בחוסר שירותיות ופוטר למגוון אוכלוסייה ולא רק לקהל דתי".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. התגובה של החברה היא בסינית ?  

  רואה חשבון

  • זה בכוונה שתחשוב שזה חכם (ל”ת)

   חיים

 2. למה לאיים? חילונים מבינים רק דרך הכיס שלהם  (ל”ת)


 3. הגיע הזמן שחילונים יבואו לטייל בפארק עם האטרקציות בבני ברק...  

  שריר

  • לא מתגעגעים אליהם, שישארו בתל אביב עם האריתראים ושאר המסתנני (ל”ת)

   מ.

  • תודה-נסתדר בלעדיכם. (ל”ת)

   מ.

  • תשארו בתל אביב ואל תבואו לזהם את בני ברק עיר התורה  (ל”ת)

   מאיר

 4. מותר לפי ההלכה לתבוע בערכאות????  (ל”ת)

  רוני

 5. יש לו מזל שלא נפל על משפחה עם 16 ילדים...היה מקבל תביעה של מיליון שח +  (ל”ת)


 6. לתבוע אותו בכל הכוח עד הגרוש האחרון!!!!!  (ל”ת)

  אפי

 7. כל הכבוד  


;