י"ג תמוז התשפ"ד
19.07.2024
תגמול כספי ועמדות בחוץ

תגמול כספי ועמדות בחוץ: התוכנית לחיסון בבתי הספר

לאחר שדווח כי בנט ושקד פועלים כדי לעקוף את שרת החינוך, כעת מתפרסמים פרטים נוספים | בשיחה עם ראשי הרשויות, עלו מספר רעיונות כיצד להגביר את קצב ההתחסנות במערכת החינוך | אלו האפשרויות שעל הפרק

תגמול כספי ועמדות בחוץ: התוכנית לחיסון בבתי הספר
מבצע חיסונים בתל אביב צילום: תומר נויברג, פלאש 90

לאחר שפורסם על התכנית לעקוף את שרת החינוך יפעת שאשא-ביטון שמתנגדת לחיסון הילדים בבתי הספר, כעת מתפרסם כאן לראשונה כי במשרד ראש הממשלה כבר מתחילים לגבש תכנית הכוללת מספר סעיפים ואפשרויות שבמסגרתן לחסן את בני הנוער דרך הרשויות המקומיות.

בסוף השבוע שוחחו אנשי משרד ראש הממשלה עם ראשי רשויות וביקשו מהם להיערך לחיסון בני הנוער. בין השאר עלו מספר רעיונות ואפשרויות איך להגביר את קצב ההתחסנות וכיצד לעקוף את התנגדות שרת החינוך. אחד הרעיונות הוא תגמול כספי של בתי הספר שיציגו כמות מתחסנים משמעותית. במקרה של התנגדות חריפה להתחסנות בתוך בתי הספר, עלתה האופציה להעמיד ניידת חיסונים מחוץ לבתי הספר אליה יוכלו לגשת בסוף שעות הלימודים. כך מדווח הבוקר יהודה שלזינגר ב'ישראל היום'.

בנוסף, ביקשו אנשי משרד ראש הממשלה להכין מעיין 'קול קורא' כדי לקדם חיסונים עבור תלמידים, לגייס פרויקטור – מעיין דמות מקומית שתלווה את המהלך כדי לתת לנושא את מירב תשומת הלב, לעבוד על דעת קהל של צוותי החינוך ועוד.

כזכור, בשבוע שעבר פורסם כי אחרי ששרת החינוך שאשא ביטון אמרה בפומבי שהיא מתנגדת לחיסונים בבתי הספר, ראש הממשלה נפתלי בנט ושרת הפנים איילת שקד החלו לעבוד על ציר שיעקוף אותה ויאפשר חיסונים דרך ראשי הרשויות המקומיות.

בנט ושקד שוחחו כבר בסוף השבוע שעבר עם מספר ראשי רשויות וביקשו מהם לקחת על עצמם את סוגיית החיסונים בבתי הספר ולקדם אותה במוסדות החינוך בעירם. שקד שוחחה עם ראש עיריית בית שמש, עליזה בלוך, שהציעה להעביר את החיסונים לטיפת חלב. לדברי בלוך, באופן זה אין צורך להסתבך עם קופות החולים והכניסה לבתי הספר.

בנט ושקד דיברו לא אחת על הצורך להאציל סמכויות ולהעביר חלק מהטיפול בקורונה לראשי הרשויות המקומיות שמכירים את המתרחש ברשויות המקומיות בצורה הבקיאה ביותר.

מתנגדי חיסון חיסון לקורונה ראשי רשויות שרת החינוך עליזה בלוך

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 7 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד