1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

מהשבוע הבא: בידוד מלא לנוסעים השבים ממרבית מדינות העולם

קבינט הקורונה עדכן את מדיניות הטיסות הנכנסות והכנסת אמורה לאשר את ההחלטה בשבוע הבא, אם ההחלטה תאושר, החוזרים מעשרות מדינות יכנסו לבידוד של שבוע גם אם התחסנו | במקביל, עודכנה רשימת היעדים האדומים שאסור לטוס אליהם ללא אישור מוועדת החריגים

יענקי פרבר, א' אלול תשפ"א 09/08/2021 11:40

מתקרבים להחלטה על סגירת השמים? אכיפת קורונה בנתב"ג אכיפת קורונה בנתב"ג צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

קבינט הקורונה עדכן אמש פעם נוספת את סיווג המדינות השונות בהתאם לרמת התחלואה בהן – ואם ועדת החוקה תאשר מחר בדיון שתקיים את המדיניות החדשה, החל מיום שני הבא החוזרים מרוב היעדים בעולם יצטרכו להיכנס לבידוד מלא של שבוע, גם אם הם מחוסנים, בכפוף לשתי בדיקות קורונה שליליות.

ממשרד הבריאות נמסר אמש כי הקבינט עדכן את רשימת המדינות האדומות. וכעת בולגריה, ברזיל, גאורגיה, מקסיקו, ספרד וטורקיה מוגדרות אדומות – כלומר בסיכון מירבי והטיסה אליהן תתאפשר רק באישור ועדת חריגים.

מנגד, הנסיעה לאוסטריה, אוסטרליה, הונג קונג, הונגריה, טייוואן, מולדובה, ניו זילנד, סין, סינגפור וצ'כיה שהוגדרו צהובות תתאפשר בתנאי שבחזרה לישראל נוסעים מחוסנים יהיו בבידוד עד לקבלת תשובה שלילית או בחלוף 24 שעות – המוקדם מביניהם. נוסעים שאינם מחוסנים יהיו חייבים בבידוד מלא.

משרד הבריאות המליץ לקבינט לא לאפשר טיסה ללא אישור ועדת חריגים לרשימה נרחבת יותר של מדינות, ובהן דרום אפריקה, בלארוס, אוזבקיסטן, בריטניה ועוד – אולם הקבינט החליט על רשימת מדינות מצומצמת יותר. הודו, שהיתה חלק מהרשימה, יורדת מהרשימה אחרי תקופה ארוכה שבה היתה חלק מהרשימה נוכח התפשטות וריאנט הדלתא.

במסגרת המדיניות הקודמת של הקבינט ומשרד הבריאות, סווגו מדינות העולם לפי שלוש קטגוריות:

מדינות באזהרת מסע שהשבים מהן נדרשים להיכנס לבידוד בן 24 שעות למחלימים ומחוסנים ובידוד מלא לאזרחים שאינם מחוסנים;

מדינות באזהרה חמורה שדרשו בידוד מלא גם למחוסנים ומחלימים וגם לכאלה שאינם. הבידוד נמשך 14 ימים. אפשר לקצר את הבידוד אם יבוצעו שתי בדיקות PCR שתוצאותיהן יהיו שליליות: בדיקה אחת כשנכנסים לישראל, שהיא חובה לכלל הנכנסים, ובדיקת PCR נוספת ביום השביעי לבידוד. אפשר לצאת מהבידוד לאחר קבלת תשובה שלילית בבדיקה השנייה.

ומדינות ברמת סיכון מירבית, שיציאה אליהן מחייבת אישור ועדת חריגים וחזרה מהן דורשת בידוד מלא.

כאמור, בשבוע הבא ככל הנראה יתווספו עוד מדינות רבות לרשימת המדינות בדרגה ה-2 שעליהן אזהרה חמורה, ביניהן ארצות הברית. והשבים מהן, בין מחוסנים ובין מחלימים ייאלצו לשהות בבידוד עם שובם ארצה.

ברשימת המדינות המלאה והמתעדכנת ניתן לצפות באתר משרד הבריאות. 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מדינת חלםםםםם  


;