1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

עשרות מרבני הציונות הדתית במתקפה על ממשלת בנט-לפיד

ברקע כוונת שר הדתות להביא רפורמת גיור חדשה, עשרות רבנים חרד"לים, זרם תורני בציונות הדתית, יוצאים במכתב חריף נגד הממשלה: "קמה בישראל ממשלה אנטי יהודית ואנטי לאומית" | בולטים בהיעדרותם חלק מהרבנים המרכזיים, שהתקשו לחתום על המכתב לאור חריפותו הרבה

יאיר כלפהב' אלול תשפ"א 10/08/2021 20:58

מכתב חריף במיוחד ראש הממשלה, נפתלי בנט ראש הממשלה, נפתלי בנט צילום: Ohad Zwigenberg/POOL

הערב (שלישי), עשרות רבנים מהזרם החרד"לי בציונות הדתית, ובראשם הרב צבי טאו, מפרסמים מכתב חריף נגד הממשלה, בו הם טוענים כי ממשלת בנט לפיד היא אנטי יהודית. בנוסף, תקפו במכתב את הרב אליעזר מלמד.

הרבנים, שמזוהים עם הזרם התורני במגזר הדתי-לאומי, תוקפים את הממשלה וקוראים להפילה בכל דרך חוקית. מי שלא חתמו על המכתב הם חלק מהרבנים המרכזיים במגזר, שהתקשו לחתום על הנוסח החריף, למרות שרובם מתנגדים גם כן לממשלה.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי מארגני המכתב הופתעו מתקיפות הרבנים, שחתומים על המסמך, כנגד הממשלה, התנגדות שזכורה מממשלת רבין שחתמה על הסכמי אוסלו.

"בניגוד לרצונו של רוב העם, כפי שגילהו בכל מערכות הבחירות האחרונות, קמה בישראל ממשלה אנטי יהודית ואנטי לאומית", פותחים הרבנים במכתבם. הם כותבים כי "ככל שנוקפים הימים, אנו עדים לתהליכים מואצים של תקנות וחקיקה לפגיעה ביהדות במערכות השונות".

"הפרטת הכשרות והפקעתה מידי הרבנות הראשית, חילול קדושת המשפחה בישראל, הליכי גיור שאין להם בסיס הלכתי רחב, פגיעה בשמירת השבת הציבורית, פגיעה בלומדי התורה ובמשפחותיהם, חילול הכותל המערבי על ידי 'תפלות' רפורמית ועוד", עקצו במרומז את הרב מלמד.

הרבנים הוסיפו: "כל תרגילי ההטעיה ועיוותי-תודעה הבאים לטשטש את המושגים, ועל ידי כך לממש את התכניות להחדרת הפוסטמודרניזם ולהפיכתנו ל'מדינת כל אזרחיה', לא יצליחו לכבות את להט הקודש".

"מובן שחס וחלילה אין לקרוא לאנרכיה", הבהירו, "אך יש לדעת באופן בהיר כי ממשלה זו נוסדה, כאמור, על ריקבון עמוק, בדרך של הונאת ציבור הבוחרים והסתמכות על מיעוט העם. חלילה לשבת בחיבוק ידיים ולהימנע מלפעול כנגד הממשלה".

לסיום קוראים הרבנים לעשות הכול כדי להפיל את הממשלה: "על כן מצווה להשתדל להפיל את הממשלה, בכל הדרכים התקינות העומדות לרשותנו, בדרך הפוליטית, בדרך המשפטית ובדרך הציבורית".

הרבנים הבכירים שחתמו על המכתב: הרב צבי טאו, הרב דב ליאור, הרב דוד חי, הרב שלמה אבינר, הרב יגאל קמניציקי ועוד עשרות רבנים חרד"לים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בנט לא יתפעל משום דבר, תאוות השלטון העבירה אותו על דעתו  (ל”ת)

  צבי

 2. את בנט זה לא מעניין  

  שירה

  • מקווה שאת לא רבאי רפורמית (ל”ת)


 3. את מי זה מעניין ?  

  מאיר

 4. מתי רבני הזרם התורני שבקרב החרדיים יהיו אמיצים לפרסם כרוז דומה?  

  מגיב שקול

  • אתה מבזה ת"ח גדול, הרב אליהו איש אמת, תמיד אומר את דעתו בלי לפחד, הרבה פעמים, גם כשהוא לבד במערכה. (ל”ת)


  • חצוף אפר לפיך (ל”ת)


  • רשע רפורמי (ל”ת)


  • פרסמו 

   יהודי

  • אתה מדביק סתם תואר תלציד חכם למישהו , ומתנפל על מי שיודע אחרת. (ל”ת)

   מגיב שקול

 5. סוף סוף מתחילים להתעורר פה????? זוועת הזוועות מתרחשת כאן נגד עינינו רח''ל!!!!!!! תתחילו לזוז כבר צאו מההלם!!!!!!!! דתיים חרדים חילוניים תתחילו לעשות משהו להעיף את החבורה הזועתית הזאת מיד!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  (ל”ת)


 6. דמוקרתי  

  כבוד

  • יש לך גם תאריך מדוייק? (ל”ת)


 7. נו מי יעשה את המצווה הזאת ויפיל את הממשלה הרעה הזאת גיבור ישראל לנצח יקרא!!!!!!!  (ל”ת)


 8. השיטה פשטה את הרגל לא ייתכן שכמה מיעוטים הזויים ישלטו על מדינה שלמה ולא ייתכן שחברי הכנסת יהיו כל היום עסוקים בלהפיל אחד את השני ואת כולנו יחד צריך שיהיו 120 חברי ממשלה וכולם יחד יפעלו לשגשוג המדינה כולה וכל אחד ידאג גם למיעוט שלו והמפלגה הגדולה ביותר ישלטו בראשות הממשלה  (ל”ת)


 9. אי אפשר להבין מהתמונה מי חתם למה אתם לא מפרסמים את השמות?  (ל”ת)

  אליהו

 10. הרבנים החרד"לים הם הזרם המרכזי בציבור הדתי לאומי, לא הצדדי  


 11. אותות הצטינותו של בנט - דתל"ש (דתי לשעבר ) דתמ"ר (דתי מחבב רפורמים ) דתמ"ה( דתי מחפש התחדשות )  (ל”ת)


 12. "רבנים"  (ל”ת)


 13. אשמים אלפי החרדים שלא הצביעו, ואשמים האלפים שהצביעו לבנט ולסער ואשמים אלו שהצביעו למאפיונר עם הפני חזיר ממולדובה  

  צבי

 14. מכתב הרבנים  


;