1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

רבני 'צהר' תומכים ברפורמת הכשרות של כהנא: "הזדמנות פז"

שבועות לאחר שהכריז על פתיחת שוק התחרות בתחום הכשרות, שר הדתות מקבל תמיכה, צפויה, מארגון הרבנים הליברלי מהציונות הדתית רבני 'צהר' - שלפי הרפורמה, מערך הכשרות שלהם יכול לספק שירותי השגחה עם המילה "כשר" | לטענתם: "הרפורמה תציל את הכשרות הממלכתית"

יאיר כלפה, ג' אלול תשפ"א 11/08/2021 07:52

שוברים שתיקה הקמת מערך הכשרות החילופי של צהר-ארכיון הקמת מערך הכשרות החילופי של צהר-ארכיון צילום: Flash90

לאחר שעד כה בעיקר הרבנים החרד"לים והחרדים התייחסו אליה, רבני 'צהר', ארגון רבנים ליברלי בציונות הדתית, שבר שתיקה והתייחס לראשונה לרפורמת הכשרות.

כצפוי, ארגון הרבנים הליברלי הודיע על תמיכתו בפתיחת שוק הכשרות של מתן כהנא - שאם יעבור, מערך הכשרות שלהם יוכל לספק שירותי השגחה, מאחר ועד כה נאסר עליהם להשתמש במילה "כשר". הם טענו שהרפורמה תחזיר את האמון של הציבור, ותוך כדי תחזק את הרבנות.

"מערך הכשרות במתכונתו הנוכחית מתנהל עם כשלים שפוגעים בכשרות הממלכתית במדינת ישראל", צוטטו ב'ישראל היום'. "הרפורמה תציל את הכשרות הממלכתית, ותאפשר לשומרי הכשרות להרגיש בטוחים יותר בצריכת המזון".

"התנהלות מערך הכשרות במתכונתו הנוכחית יצר עם השנים תחושות סלידה, ריחוק ואי־אמון בקרב הציבור. בתי עסק רבים מוותרים על תעודת כשרות, או פונים לגופים לא הלכתיים שיחליפו את הרבנות", הוסיפו ב'רבני צהר'.

הם המשיכו ותקפו את מערך הכשרות שפעל עד כה: "המונופולים יוצרים חוסר אחידות בהלכה, חוסר אחידות בתמחור, שחיתות, נפוטיזם וחוסר שליטה במערך הארצי שמתבטאים בעוולות לבעלי העסקים".

"הרפורמה היא הזדמנות פז להשבת אמון הציבור ולבניית אהדה לעולם הכשרות והמסורת, תוך העצמת כוחה של הרבנות הראשית", הוסיפו בארגון הרבנים הליברלי.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. שקרנים  


 2. רבנות צוהר  


 3. אי כשרות  


 4. יישר כוחכם רבני צוהר. אתם היהדות האמיתית ולא מושחתי הרבנות ומלחכי הפינכה החרדים  (ל”ת)

  צודקים ב 100%. כל חרדי יודע את זה.

  • אפילו הלכה אחת הם לא יודעים 


 5. כצפוי  

  נועם

 6. בהחלט צוהר יוצרים חוסר משילות חוסר אחדות בהלכה, הרי אתם מבטלים מוסד ענק של הרבנות הראשית שהוקם ע"י הרב קוק זצ"ל, ולא לדבר על חוסר הלכה...  (ל”ת)


 7. ראשית  

  יהודה

 8. חייבים להשאיר את ההשגחה בידי משגיחים חרדים , שלא מגיעים לעבוד , אלא רק לסחוט בעלי עסקים כמו מאפיונרים, ובידי משגיחים שסוחטים שבתות לכל המשפחה בבית מלון.  (ל”ת)

  שדגכ

 9. אמרו חז"ל: "זונות מפרכסות זו את זו".  (ל”ת)


 10. למה אתם קוראים להם רבנים??????  (ל”ת)

  שלמה

 11. מי שרוצה לעשות בוכטות כסף - תומך בהפרטת הכשרות, זה ברור כשמש בצוהר.  


 12. רבנים גם של צוהר הם רבנים מכובדים דתיים  (ל”ת)


 13. יוצאים במופגן כנגד גדולי ישראל  (ל”ת)

  אליהו

 14. ליצנים  

  חיים

  • מה הוא יודע? להכניס ולהוציא ילדים מהגנים? לשתות קפה? ללמוד דף גמרא אחד בשלושה חודשים כי הוא "מתפלפל"? לצאת לחופשות בן הזמנים חצי מהשנה? לגנוב קצבאות? להשתמט משירות צבאי? לקחת כסף מהמדינה ולגנוב אותו מקשישות שאין להן כסף לתרופות, בעוד הוא חסון ובריא אך לא רוצה לעבוד? (ל”ת)

   דתי לאומי

 15. "רבנים" בניהם יושבים חסרי יראת שמיים, חילונים ורפורמים בארון. לא כל מי שקורא לעצמו רב, הוא רב. בשביל להיות רב צריך יראת שמיים. מה שאין שם  (ל”ת)


 16. גוי גדול עצום ורב  


 17. נוסד ע"י הרב קוק. ומנוהל ע"י מפלגת החרדית הכי מושחתת בארץ, ש"ס.  (ל”ת)

  יודע דעת עליון

 18. אני אוכל רק אקונומיקה, ותבניות חדפעמיות עם כשרות בד"ץ - אני ציני, בדץ הגוף הכי מושחת אי אפשר לסמוך על חרדים עם כשרות ועם כסף.  (ל”ת)

  דתי לאומי

 19. לכתבה  


 20. שקרנים  

  ניק

;