1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

מנין הבאים לסליחות בכותל יוגבל: שלוש הצעות נדונות

וויכוח בין ה'קרן למורשת הכותל' מול משרד הבריאות והמל"ל על מספר המתפללים שיוכלו להשתתף בסליחות בכותל: 15,000 או 5,000, או אולי בכלל פשרה של מתן כהנא על 10,000. ההכרעה מתעכבת כי כל החלטה שתתקבל תשפיע גם על המדיניות בהר הבית וכנסיית הקבר

יוסי שטארקי"א אלול תשפ"א 19/08/2021 22:35

העומס עם הצטרפות האשכנזים סליחות בכותל המערבי סליחות בכותל המערבי צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מספר המתפללים שיוכלו להשתתף במעמדי ה'סליחות' בכותל המערבי מוטל בספק, זאת לאור וויכוח בעניין, בין מנהלי ה'קרן למורשת הכותל' המעוניינים לאפשר כניסת 15,000 מתפללים, לעומת משרד הבריאות והמל"ל המנסים להגביל את מספר המתפללים ל-5,000 בלבד. כך דיווח הערב (חמישי) יאיר שרקי ב'חדשות 12'.

על פי הדיווח, אתמול נערך דיון ראשון במל"ל בנושא הרגיש, אך טרם התקבלו החלטות. 

השר לשירותי דת מתן כהנא מציע פשרה של 10,000 מתפללים, אבל ההכרעה מתעכבת כי כל החלטה שתתקבל תשפיע גם על המדיניות בהר הבית וכנסיית הקבר.

הסליחות התחילו כבר בא' באלול בעדה הספרדית, אולם בינתיים בכותל מדובר באירועים של פחות מ-5,000 אנשים (בהתאם ל'תו הירוק'), ולכן עדיין אין בעיה. העומס צפוי להתחיל בסוף השבוע הבא, כשלתפילות יצטרפו גם הציבור האשכנזי וגם אנשים מכלל הציבור שמגיעים לקראת ראש השנה.

וויכוח נוסף שעלה הוא האם להתנות את הכניסה רק בהצגת 'תו ירוק', או האם לייצר כניסה רק בקפסולות קטנות. נשקלת גם האפשרות של יצירת מתחם של תו ירוק ומתחם של קפסולות למי שאין לו תו.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;