1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

בשיא הקורונה: קשיים במינוי סגנים לד"ר אלרעי פרייס

מחפשים סגנים לד"ר פרייס: שני המועמדים היחידים במכרז פרשו. הסיבות: שכר לא הולם ועימותים אישיים בנציבות שירות המדינה | בכירים: "העומס על ד"ר אלרעי פרייס בלתי אפשרי ופוגע קשה במאבק במגיפה"

יענקי פרבר, כ"א אלול תשפ"א 29/08/2021 11:38

"אני קורסת" משרד הבריאות משרד הבריאות צילום: פלאש 90

דווקא בזמן אחד מהשיאים הקשים של התפרצות המגיפה בגל הרביעי של הקורונה, משרד הבריאות לא מצליח זה כשבעה חודשים למצוא רופאים בכירים שימונו כשני הסגנים לראש שירותי בריאות הציבור, ד"ר שרון אלרעי פרייס, שנחשבת מתוקף תפקידה לדמות החשובה, העסוקה והמזוהה ביותר במערכת הבריאות עם המאבק בקורונה. כך מפרסם הבוקר רן רזניק ב'ישראל היום'.

שירותי בריאות הציבור הוא האגף המרכזי והחשוב ביותר, שמתכנן, מפעיל ומוביל את משרד הבריאות ואת מערכת הבריאות כולה במאבק במגיפה. תחת אחריות האגף פועלים, בין היתר, מרבית שירותי הרפואה המונעת בארץ, מערך החיסונים, כולל החיסונים בבתי הספר, המעבדות הארציות לנגיפים ולבריאות הציבור, שירות המזון הארצי, לשכות הבריאות המחוזיות שאחראיות לחקירות האפידמיולוגיות ועוד.

במערכת הבריאות יש הערכה רבה וגורפת לניהול המקצועי, המסור והנחוש של ד"ר אלרעי פרייס במאבק במגיפה העולמית. ואולם, לדברי בכיר במערכת הממשלתית, ד"ר אלרעי פרייס אמרה בשבועות האחרונים כי בעומס של המאבק בקורונה, וללא עזרה וחלוקת העבודה עם שני סגנים, המצב הוא עד כדי כך קשה ש"אני קורסת, לא מסוגלת להמשיך לעבוד לבד, זה בלתי אפשרי ולא אנושי במצב הזה, וחייבים לעזור לי להביא את הסגנים".

בכיר במשרד הבריאות אמר כי: "העומס על ראש השירות הוא בלתי אפשרי, ופוגע קשה במאבק של ישראל במגיפה. שירותי בריאות הציבור אחראיים למעשה לכל הפעולות של המדינה נגד הקורונה, כולל למאמץ לחיסונים, המאמץ מול ונגד מתנגדי החיסונים ואיסוף והצגת הנתונים. המצב הוא בלתי אפשרי וגם פוגע בפעולות החשובות מאוד שלא קשורות בקורונה, כמו מניעת מחלות, חיסונים למחלות אחרות שאינן קורונה ועוד".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;