1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

סערה גדולה בירושלים: הקיצונים תלשו את הזקן של המו"צ החשוב

מקרה מזעזע הבוקר בירושלים: מו"ץ העדה החרדית ורב ועד השמיטה הותקף לפני מספר שעות על ידי קיצונים המנהלים קרב של ממש כנגד הרב ליטמנוביץ, שלטענתם מתיר שימוש במכשיר טכנולוגי לסינון המקווה של זופניק בירושלים | אנשי העדה החרדית מזועזעים מהמקרה החמור 

משה ויסברג, כ"ד אלול תשפ"א 01/09/2021 14:00
תגיות:

בגלל ה'מקווה ריין' הגאון רבי אברהם דוב ליטמנוביץ בשבוע האחרון הגאון רבי אברהם דוב ליטמנוביץ בשבוע האחרון צילום: באדיבות המצלם

סוער בחוגי העדה החרדית בירושלים: הגאון רבי אברהם דוב ליטמנוביץ, מו"ץ 'העדה החרדית' ומחשובי הרבנים בירושלים, הרגיש הבוקר (רביעי) את נחת זרועם של מספר קיצונים מקומיים לאחר שאלה תלשו חלק מזקנו. תקיפת המו"ץ באה בעקבות סערה סביב כשרות סינון המים במקווה הירושלמי הנודע.  

ל'בחדרי חרדים' נודע כי הרב ליטמנוביץ, המשמש גם כרב ועד השמיטה של 'העדה החרדית', מותקף בשבועות האחרונים על ידי קיצונים בגלל אחריותו בשני מישורים: הכשרת המקוואות בבנייני זופניק עם מסנן שהוא מכשיר, והם, הקיצונים, מחתימים כנגדו על מכתבים מהרבנים. בנוסף הם תוקפים אותו ומציגים דרישה תקיפה לתבוע שיתנו בשנת השמיטה שחת לבהמות עם חומרות מסוימות.

הבוקר בעת שהגיע לבית הוראה מנחת יצחק ברחוב ישעיהו בירושלים, הותקף הגאון רבי אברהם דוב ליטמנוביץ על ידי קיצוני עטוף בטלית ואף תלש חלק מזקנו נתלש והוא נמלט מהמקום. נכון לשעה זו, אין פרטים על זהות התוקף הקיצוני שכן הוא היה עטוף בטלית. 

מדובר בסערה שמעסיקה את הקיצונים בתקופה האחרונה על מקווה 'זופניק' בבניין בד"צ העדה החרדית ברחוב שטראוס בירושלים, לדבריהם: הנהלת המקווה הכניסה מכשיר חדש שנקרא "מקווה ריין" ותפקידו לנקות את המים באמצעות שיטות חדשניות, המתנגדים טוענים כי כל הכנסה של טכנולוגיה חדשה למקוואות נאסרה ע"י רבנים בשל חששות הלכתיים שהדבר נוגד את ההלכה, וגם בדברים שיתכן ואין בהם חשש הם עלולים לגרור הכנסת דברים נוספים שיש בהם חשש. ולכן אסרו מכל וכל שינוי במקוואות.

בנושא מכשיר ה"מקווה ריין" הם טוענים כי הדבר נאסר, לטענת אותם קיצונים הכעס על הרב ליטמנוביץ שהוא אפשר להכניס את המכשיר בלי ליידע את הציבור ובלי לקבל אישור מהרבנים בעדה החרדית דבר שאינו נכון והרב ליטמנוביץ קיבל את כל האישורים לכך כפי שהורו כל גדולי ישראל.

בעדה החרדית הביעו זעזוע מהמקרה החמור של התקיפה החמורה, "לא יעלה על הדעת שבשביל מלחמה שכזו יגיעו למעשים חמורים ועוד לתקוף את אחד הרבנים הבולטים שעושים מלאכתם נאמנה". 

חלש מהפשקווילים בגנות הרב ליטמנוביץ ברחובות ירושלים

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. תיקון טעות, שאט הנפש של הציבור הוא מהוונדליזם נגד הרכבת הקלה  (ל”ת)

  הרה נחמיה

 2. בעדה החרדית כבר מזמן לא פעם .שאומרים אצלם "כבוד התורה" זה כמו הליטאים הארורים .כבוד התורה אצלם זה כבוד הרבנים!לא כבוד התורה הקדושה!שמבזים את התורה זה בסדר .אבל שמבזים חכמים זה אסור בתכלית האיסור.!לא יאומן!אני לא אומר ולא מצדיק את המשיכת זקן של אותו איש אבל מכאן ועד להצדיק אותו !הפשע חוגג בעדה החרדית.הבדלו מתוך העדה הרעה הזו!!!  (ל”ת)


  • תפסיק עם ההסתה המטופשת שלך 

   השופט

  • התכוונתי שהעדה החרדית יש שם הרבה מאוד עסקנים שעושים ככל העולה על רוחם ובגלל זה אי אפשר לסמוך עליהם בעצימת עינים!פשוט.תשאל רוב רבני העדה על המקווה ריין הם יפסקו לאיסור גמור! (ל”ת)


  • אוי לנו מעלבונה של תורה 

   חוצפה

 3. קיצונים הוא כינוי לאלימים בריונים כך בהפלג כך בסאטמער ובעדה "החרדית"  (ל”ת)

  קיצונים הוא כינוי לאלימים בריונים

 4. לא תלשו חלק מהזקן אלא גזזו קצת סידרו אותו.  (ל”ת)

  ירל

  • פושע!! השתמשו באלימות! אין גבול! (ל”ת)


 5. הפגיעה ברב  

  א.ע.

 6. סערה גדולה בירושלים  

  חני

 7. מזכיר את מה שהנאצים עשו ליהודים כמו גם לאדמור מקאליב בתקופת השואה  (ל”ת)


 8. הם לא "קיצוניים" הם חרדים לכל דבר ועניין. אין אפוטרופוס לקיצוניות. עוד פרי מפירות הביאושים של החינוך החרדי שדוחף את בניו לקיצוניות נוראה שסופה מי ישורנו. וזו רק דוגמא אחת מיני רבים. מתי יבינו החרדים כולם! שאין זו דרכה של תורה? אין סוף מלחמות בין חרדים לחרדים. בדיוק כמו אצל הערבים ואף גרוע מזה. הכל בשם התורה. בושה וחרפה! חילול ה' שאין למעלה ממנו..  (ל”ת)

  על אלה אני בוכיה

  • נכון לגמרי (ל”ת)


  • לצערי אתה מאוד צודק - דרכיה דרכי נועם - הקנאות ליחידים בעלי מדרגה שלא קיימים בדור זה (ל”ת)


 9. ואלה צועקים נאצייים? אלה גרועים מהגדולים שבשונאי ישראל.  (ל”ת)

  חרפת החרדים מכל הפלגים

 10. לא מובן  

  יהונתן

 11. הרב שגזרו לו זקן  


 12. מלחמות ד  

  מנחם

 13. מודעה של הבדץ  


 14. מענין איך "גן עדן" נראה עם אנשים כאלה. . .  (ל”ת)

  מענין איך "גן עדן" נראה עם אנשים כאלה. . .

 15. עדה  


 16. תשמעו זה ידוע ששמו את אותו מכשיר בהרבה מקוואות בלי שום אישור של העדה החרדית .יש רבנים שעושים ומאשרים דברים נוראים אף שההלכה היא ההפך .בודאי הם ימצאו לכל תעלול איזה היתר מדומה ומזויף אבל אסור לנו להצדיק זאת.צריך להילחם נגד זה .אמנם גם לא לבזות אף רב אבל כדי להעמיד הדת על תילה צריכים לזעוק ברחובות.  (ל”ת)


  • איזה היתר מדומה..... אמור היתר שלא מאנש 

   מה הקשר לדת

  • למה מי זה העדה החרדית??? בורא עולם??? 


 17. לטבול המקווה עם מכשיר חשמלי לא אבל אלימות כן?? עולם הפוך ראינו  (ל”ת)


 18. ממה מזועזעים?  


 19. האם גם אנשים ספרדיים מאנשי העדה בירושלים ומביתר עילת הם אנשים אלימים, ותלמידי רבנים מאהבת שלום  (ל”ת)


 20. יש רבים שבאיומים מפחידים את הרבנים והם ירושלמי קנאים בירושלים ובית שמש וביתר  (ל”ת)


 21. רגע, ז"א שהרב ליטמנוביץ הוא רפורמי ? טוב לדעת  (ל”ת)

  שלמה זלמן

 22. כך היא דרכם של קיצונים  

  דוד

;