תל אביב 27° באר שבע 28° חיפה 28° ירושלים 27°
כ"א אדר א' התשפ"ד
01.03.2024

הסופר זלמן רודרמן: מול כוחות הרשע

הסופר הרב זלמן רודרמן מגיש לילדים ולבני-הנעורים את עלילת חייו המפעימה של רבי אליעזר ננס זצ"ל, ש-20 מתוך 100 שנות חייו בילה בכלא הרוסי ובמחנות-עבודה בערבות סיביר

הסופר זלמן רודרמן: מול כוחות הרשע"מעטים הם האנשים שדמותם נהפכה לאגדה כבר בימי חייהם. החסיד רבי אליעזר ננס זצ"ל הוא אחד מאלה. כמעט שלושים שנה שימש ביתו בירושלים אבן-שואבת לרבים אשר ביקשו להכיר מקרוב את דמות הפלאים שעמדה מול כוחות הרשע הסובייטיים, ויכלה להם".

במילים אלה נפתחת ההקדמה לספרו החדש של הסופר הרב זלמן רודרמן, המגיש לילדים ולבני-הנעורים את עלילת חייו המפעימה של רבי אליעזר ("ר' לייזר") ננס זצ"ל, חסיד חב"ד יליד רוסטוב, ש-20 מתוך 100 שנות חייו בילה בכלא הרוסי ובמחנות-עבודה בערבות סיביר, וכל זאת ב'עוון' דבקותו בדרך התורה.

במרוצת שני העשורים הללו נאלץ להתמודד עם אין-ספור חולָיים גופניים וסכנות אובייקטיביות שאיימו לגדוע את פתיל חייו. בכולם עמד בגבורה. אך לא הישרדותו הפיזית היא שהפכה את שמו לאגדה, אלא עמידתו הנפשית האיתנה מול רודפי היהדות וכל ניסיונותיהם השיטתיים לעוקרה מן הלבבות.

בשנת תשט"ו, והוא כבן 60, סיים לרצות את מאסרו הארוך. 10 שנים מאוחר יותר עלה ארצה עם רעייתו והשניים קבעו את משכנם בעיר הקודש ת"ו. כשלושים שנה חי כאן ועבד את קונו בשמחה, בהתלהבות ובאמונה יוקדת, מרעיף מהן על כל סביבתו.

ספר מרגש ועוצר-נשימה, המחזק את האמונה ביד-ההשגחה העליונה והמלמד מסירות-נפש מהי.

268 עמודים בהוצאת המחבר. הפצה ראשית, חיש


זלמן רודרמן ספר אליעזר ננס בית כלא מחנות עבודה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.writer }} | {{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.writer }} | {{ reply.date_parsed }}
טען עוד