1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

הרצוג נפגש בחשאי עם המלך בירדן ודאג לשמיטה

נשיא המדינה הרצוג קיים בשבוע שעבר פגישה עם מלך ירדן בארמונו. במפגש, שהתקיים בהזמנת המלך, דנו על סוגיות עומק אסטרטגיות. "בפגישתנו שוחחנו בין היתר על תחומים מרכזיים שבשיח בין המדינות, בין היתר הסכם ליבוא חקלאות בשנת השמיטה, נושאי אנרגיה, קיימות ופתרונות למשבר האקלים שניתן לקדם יחדיו", מסר הנשיא

חיים שמואליכ"ז אלול תשפ"א 04/09/2021 20:50

"בתיאום ממשלת ישראל" הנשיא הרצוג הנשיא הרצוג צילום: קרדיט צילום: חיים צח/לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג קיים בשבוע שעבר פגישה עם מלך ירדן, עבדאללה השני, בארמונו.

במפגש החם, שהתקיים בין נשיא המדינה יצחק הרצוג בהזמנת מלך ירדן, דנו הנשיא והמלך על סוגיות עומק אסטרטגיות, הן ברמה הבילטרלית והן ברמה האזורית.

על תוכן השיחה אמר הנשיא: "ירדן היא מדינה חשובה מאד. אני מכבד מאד את המלך עבדאללה, מנהיג גדול ושחקן אזורי משמעותי שנפגש לאחרונה עם מנהיגים חשובים ביותר ביניהם הנשיא ביידן, הנשיא פוטין ועם הנשיא א-סיסי ואבו מאזן. בפגישתנו שוחחנו בין היתר על תחומים מרכזיים שבשיח בין המדינות, בין היתר הסכם ליבוא חקלאות בשנת השמיטה, נושאי אנרגיה, קיימות ופתרונות למשבר האקלים שניתן לקדם יחדיו".

עוד הוסיף: "יש תחושות באזור של רצון להתקדם, רצון לדבר. בימים אלו אנו מציינים שנה לחתימה על הסכמי אברהם. אלו הניחו תשתית אזורית חשובה. הסכמים חשובים מאוד שמשנים את האזור והדיאלוג בו. שמחתי לחנוך את שגרירות איחוד האמירויות בתל אביב בתחילת כהונתי, ובכוונתי לשוחח ולהיפגש עם ראשי מדינות נוספים מהמרחב".

"אני מדבר עם מנהיגים רבים מכל רחבי העולם, כמעט בכל יום, בתיאום מלא עם ממשלת ישראל. אני חושב שמאוד חשוב לאינטרסים האסטרטגיים והמדיניים של מדינת ישראל לנהל דיאלוג עם כולם", דברי הנשיא הרצוג.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;