1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. ערוץ הכנסת

בקואליציה מתחננים לאופוזיציה: "בואו לתרום"

לאחר שלא הגיעו לפשרות סביב חלוקת הוועדות בכנסת, בקואליציה קוראים לאופוזיציה לשבץ את חבריהם בוועדות: "עבודה פרלמנטרית תקינה היא מאבני היסוד של הממשל"

מאיר שלם, ד' תשרי תשפ"ב 10/09/2021 15:16

לא יורדים מהעץ ישיבת ממשלה ישיבת ממשלה צילום: מארק ישראל סלאם, לע"מ

שלושה חודשים לאחר השבעת הממשלה, ובקואליציה ובאופוזיציה טרם הגיעו להבנות ביניהן לגבי חלוקת הרכב הוועדות בכנסת, מחלוקת שאף הגיעה עד לבית המשפט העליון.

יו"ר הקואליציה ח"כ עידית סילמן קוראת לאופזיציה לשבץ את חבריה בוועדות: "עבודה פרלמנטרית תקינה היא מאבני היסוד של הממשל– בהשתתפות אקטיבית של האופוזיציה והקואליציה יחד בוועדות הכנסת. 3 חודשים לכהונת הממשלה ולצערי,יש כאלו שעדיין יושבים בארגז החול ורוקעים ברגליים".

היא הוסיפה: "רוצים לשבור את הכלים? אתם רק מבצרים את מעמדכם חסר האחריות. בואו לתרום למדינה ולאתגרים שבפניה".

בנוסף, יו"ר הכנסת מיקי לוי שיגר מכתב למרכז האופוזיציה יריב לוין מכתב, וביקש ממנו לפעול במהרה לשיבוץ חברי האופוזיציה בוועדות הכנסת כדי שיהיו רשאים להצביע בוועדות.

"אני מביא לתשומת לבך כי המועד האחרון למסירת שמות החברים בוועדות יחלוף בקרוב ומשכך, לא יהיו רשאים חברי הסיעות להצביע בישיבות הוועדות" כתב לוי. "על-מנת לאפשר סדרי דיון תקינים בדיונים הקרובים של ועדות הכנסת השונות, לרבות בעניין הצעות החוק הנוגעות לתקציב המדינה ו'חוק ההסדרים' אודה אם תפעל לשיבוץ חברי הכנסת כחברים".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ממשלה של בוגדים. גנבו את השילטון מהעם היהודי והעבירו לשילטון יהודי-פלסטיני  


 2. חוצפה, המנוולים האלו עוד רוצים שיתוף פעולה.  (ל”ת)


 3. בעוד מספר ימים ביבי יחגוג יומולדת ובעוד מספר ימים בנט יתעופף מהכיסא וביבי יחזור למקומו הטבעי  (ל”ת)


 4. שלא יוותרו ויתנו לרשעים האלה להיות עם עצמם  (ל”ת)

  שלמה

 5. לא להכנע להחרים את הועדות והכנסת לא נכנעים למשלה שהוקמה בגניבה ורמאות על ידי נוכלים ומאפיונרים קודם שיחזירו את הגניבה  (ל”ת)

  צבי

 6. לא מנהלים משא ומתן עם גנבים, שיתבשלו במיץ של עצמם, כל יום והמחדל שלו, אין להם סייעתא דשמיא, במוקדם או במאוחר הם יתמוטטו, אין ברכה בגניבה  (ל”ת)

  חיים

;