י"א תמוז התשפ"ד
17.07.2024
המסר שלו למקבלי ההחלטות

הפרויקטור לשעבר מכה על חטא: "לא הבנתי בזמן אמת"

הפרויקטור הראשון פרופ' רוני גמזו מודה כי שגה בהתנהלותו כלפי המגזר החרדי וקרא למקבלי ההחלטות להיזהר מפגיעה באמון הציבור. כך בראיון מיוחד שהעניק ל'מרכז העניינים'

הפרויקטור לשעבר מכה על חטא: "לא הבנתי בזמן אמת"
רוני גמזו צילום: David Cohen/FLASH90

פרויקטור הקורונה הראשון ומנכ"ל בית החולים 'איכילוב' פרופ' רוני גמזו, עורך חשבון נפש נוקב בראיון ל'מרכז העניינים' על יחסיו עם המגזר החרדי ומזדהה עם הטענות לאכיפה בררנית. גמזו מזהיר מפני הסכנה של איבוד אמון הציבור במערכת.

בראיון לעורך 'מרכז העניינים', שניאור ובר, הודה גמזו: "היו דברים שלא הבנתי בזמן אמת". לדבריו, "אני חושב שהיה עלינו להכיל יותר את המקומות שקשה להם להתמודד עם ההוראות שלנו ומכבד את המורכבות".

מנכ"ל איכילוב אמר בראיון כי "הייתי צריך לנהל את השיח עם מתנגדי ההגבלות, בדרך שהיא יותר מסבירה, מכילה ורגישה, למדתי את זה תוך כדי תנועה. אני חושב שאנשים שהכירו אותי ראו שתוך כדי ההתנהלות ביטאתי את יכולותיי הניהוליות באופן שונה בהתאם למורכבות של האירוע".

על הטענה כי גם היום, בכל הקשור להתקהלויות בעלי אופי דתי אצבע המגבלות קלה יותר על ההדק (כפי שניתן לראות במתווה הכותל וכן בנסיעות לאומן, כנגד הופעות המוניות באילת ובמקומות נוספים) הוא מפתיע בהתייחסותו, "אכן, יש משהו במה שאתה אומר ועלינו להקשיב לביקורת הזו וללמוד אותה".

הפרויקטור לשעבר הוסיף בראיון וביקש להעביר מסר למקבלי ההחלטות כיום. לטעמו, "אסור לנו לתת את התשובה המהירה והמוכרת, 'לא נכון, זה לא קיים והאכיפה שווה', יש מצב שלתחושה הזו יש גרעין של אמת. אני לא יודע לומר זאת בוודאות, אבל בתקופתי לא היתה איפה ואיפה והייתי רוצה שמי שמנהלים היום את האירוע, ילמדו את הנושא ויסיקו את המסקנות שכן זה פוגע אנושות באמון הציבור". כך פרופ' רוני גמזו.

רוני גמזו מרכז העניינים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד