1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

מומחים מעריכים: איראן מסוגלת להרכיב ראש נפץ גרעיני בתוך כחודש

ברקע פרסום הדו"ח של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית על הגרעין האיראני בשבוע שעבר. גורמים רשמיים מעריכים שייקח לאיראן עוד חודש אחד בלבד עד להרכבת ראש נפץ גרעיני, בעוד אחרים חולקים וטוענים כי ייקח מספר חודשים נוספים. בממשל ביידן מתעלמים לחלוטין

יענקי פרבר, ח' תשרי תשפ"ב 14/09/2021 08:19

בארה"ב מתעלמים אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: Pixabay

האם איראן מתקרבת לפצצה גרעינית? מומחים החוקרים נתונים חדשים הכלולים בדו"חות של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, אומרים כי איראן הגיעה עם העשרת דלק הגרעיני בחודשים האחרונים לרמות של כמעט מוכנות להכין פצצה גרעינית.

על פי הדיווח ב'ניו יורק טיימס, טהרן השיגה את היכולת לייצר את הדלק הדרוש לראש ראש גרעיני בודד תוך חודש, מנגד פקידים פדרליים המעורים בהערכות מסווגות, מאמינים כי ייקח לאיראן חודשים ספורים נוספים.

לצד זאת, איראן ממשיכה להתעקש שאין לה רצון לארסנל גרעיני. אך כעת, יותר משלוש שנים לאחר שטראמפ פרש מההסכם, נראה כי מאמץ איראני איטי ויציב לשקם את היכולת הגרעינית הוכתר בהצלחה.

גורמים בממשל ביידן לא התייחסו לדיווחי הסוכנות לאנרגיה אטומית שפורסמו בימים האחרונים בהרחבה, שם נאמר כי איראן קרובה לפצצה, ביום שישי האחרון, הודה שר החוץ אנטוני בלינקן כי התקדמותה של איראן הייתה כה מהירה עד שחזרה להסכם הישן עשויה להיות לא רלוונטית. "אנחנו עדיין לא בשלב הזה, אבל זה הולך ומתקרב" אמר.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אסור לבנט לבטוח באמריקאים  

  אסור

 2. ממש איום קיומי על המדינה לא ברור למה כולם שאננים  

  נורא ואיום

 3. פצצת האטום תחליד במחסן.  


  • האיראנים יאיימו לא ישירות אלא על ידי מילציות אחרות  

   טעות קריטית

 4. עוד בלוף ממורשתו של ביבי המושחת נחשף  (ל”ת)

  ליטאי

 5. למה מחכה בנט ???  

  נו

;