1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. מיוחדים

דבורה בת ה-3 זועקת: "רוצה לראות את אבא"

הוא הותיר אחריו חמישה ילדים רכים כשהקטנה שבהם רק בת שלוש שמתחננת לראות את אבא שהלך ואיננו. הרב שלמה שפירא היה אברך משכמו ומעלה אך אז נגזרה הגזירה והוא השיב את נשמתו ליוצרה לאחר שנת יסורים קשה ונוראה. כעת ברגעים הקשים הללו אנחנו חייבים להתייצב לימין המשפחה

בחדרי חרדים בשיתוף קופת העיר, ח' תשרי תשפ"ב 14/09/2021 15:22

הלב נשבר הרב שפירא זצ"ל הרב שפירא זצ"ל צילום: באדיבות המצלם

טרגדיה נוראה שכזו לא נשמעה כבר זמן רב במחוזותינו. אברך צעיר, בשיא פריחתו, הסתלק לבית עולמו לאחר שנת יסורים קשה ונוראה. הרב שלמה שפירא ז''ל תושב אחוזת ברכפלד שבעיר מודיעין עילית היה אברך משי. אדם משכמו ומעלה שעסק בתורה באופן מעורר השראה.

לחצו כאן ועזרו למשפחה בכאבה>>>

מ
שפחת שפירא • קרדיט: באדיבות המצלם

הוא הקים את ביתו על אדני התורה והיראה יחד עם רעייתו שתחי', חמשה ילדים הוא זכה להביא לעולם כאשר את כל כוחותיו הוא מקדיש לחינוכם הטוב. יראת השמים ודרך הארץ שהוא השריש בהם היו מן המופלאות. מידי יום הוא היה משכים קום ויוצא לכותלי הכולל שם הוא שקד על התורה והיראה עד לשעות המאוחרות של הלילה.

הכל היה נראה מעולה, אבל אז בתקופת פורים תשפ''א, התבשר הרב שלמה שפירא בבשורה האיומה. הרופא הביט בו במבט חמור סבר והסביר לו כי הוא סובל מהמחלה הקשה והנוראה ל''ע. החיים השתנו בבת אחת. במקום ללכת ללמוד בכל בוקר הוא היה מתרוצץ בין כותלי בתי החולים. עוד טיפול ועוד טיפול. עד שהגוף התרגל וכבר לא הגיב לטיפולים הקשים.

מצבו הלך והידרדר במהירות, בני משפחתו: רעייתו וחמשת ילדיו הרכים היו מגיעים לבקרו באופן תמידי. והוא כאבא מסור ואוהב היה מעמיד פנים כאילו הוא לא סובל כאבים נוראיים, כאילו מצבו הרבה יותר טוב ממה שבאמת. ילדיו היו עומדים שם מסביב למיטתו ומחזיקים בידיו חזק חזק לא רוצים שאבא יעזוב אותם.

רק במהלך השבת האחרונה ''שבת שובה'' קוותה רעייתו שהוא עוד ישוב הבייתה בריא ושלם. אבל אז בפתע פתאום נגזרה הגזירה והוא, אברך המשי, כליל המעלות, אב אוהב וצעיר הסתלק לעולם שכולו טוב, מותיר כאן את רעייתו האלמנה שתחי' ואת חמשת ילדיו שבורים ורצוצים. אבלים ובוכיים.

תנסו להיכנס לראש של האלמנה הצעירה שכעת צריכה לגדל חמישה ילדים יתומים לבד לבד כשהקטנה שבהם רק בת שלוש. תנסו להיכנס לראש של ילד בן תשע שיודע שיותר הוא לא יראה את אבא. תנסו לדמיין את ההרגשות הנוראיות שמציפות את ביתם החשוך. זהו זה, אבא איננו.

האלמנה והיתומים מתחננים לעזרה, הם מבקשים שדווקא בשעה הקשה הזו נעמוד לצדם ונעזור להם. ואנחנו? אסור לנו להתעלם מהם. אנחנו חייבים בכל הכח לעמוד שם לצדם ולעזור להם לעבור את התקופה הזו. לעזור להם לשרוד שלא יקרסו, שלא יטבעו חלילה בגלים הגבוהים והמאיישים. זה הרגע שלנו לעשות מעשה ולהציל את האלמנה וחמשת ילדיה הרכים. הצטרפו עכשיו.

לחצו כאן ועזרו למשפחה בכאבה>>>

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לא לפרסם תמונות ילדים. בושה  


 2. קטנה הת 10 חודשים לא בת 3  (ל”ת)


 3. תרמתי כמה שיכולתי  


 4. אסור להזניח את הבריאות כל שינוי מחייב בירור רפואי ובהקדם. הזמן הוא קריטי להצלחת הריפוי ואיחור בטיפןל עלול כבר להיות לא מועיל.  (ל”ת)

  אביעד קנר

 5. על הנפטר  


 6. התחסן?  

  ד''ר מנגליכט

 7. כשהאשה מפרנסת ממילא  

  זלמן

;