1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. בחצרות חסידים

הרבי הפתיע את החסידים: "אני חייב לפייס את הציבור"

בגילוי לב נשא האדמו"ר מצאנז דברים לפני 'כל נדרי' בפני אלפי החסידים. הרבי אמר "איני יכול למלא את כל חובותיי לציבור, לא תמיד עניתי תשובות לשואלים מיד, אבקש שתמחלו לי בלב שלם". 'בחדרי חרדים' עם הדברים המלאים של הרבי בפרסום ראשון 

משה ויסברג, י' תשרי תשפ"ב 16/09/2021 23:33

לפני 'כל נדרי' הרבי מצאנז בצום גדליה השנה הרבי מצאנז בצום גדליה השנה צילום: א. איזנבאך

האדמו"ר מצאנז נשא דברים מרגשים בפני אלפי החסידים בדרשה לפני 'כל נדרי' בחצר החסידות בקרית צאנז בנתניה: הרבי פתח בגילוי לב ואמר: "אני חייב לפייס את הציבור. הזדקנתי. עוונותיי החלישו כוחי. איני יכול למלאות את כל חובותיי לציבור". כך דברי הרבי.

הרבי המשיך בדבריו: "לא תמיד עניתי תשובות לשואלים מיד, אבקש שתמחלו לי בלב שלם. אשתדל לעשות ככל שביכולתי לטובת הציבור. גם למען העסקנים הרבים עם כוונותיהם הטובות והברוכים".

ל'בחדרי חרדים' נודע כי הדברים היו מפתיעים לאלפי החסידים שהקשיבו לדרשה, שארכה כשעה, ברגעים הנעלים של תפילת כל נדרי שהסתיימה אחרי השעה 12 בלילה.

אחד החסידים הסביר כי בשנים האחרונות רוב שאלות הציבור מועברות לאדמו"ר דרך הפקס בביתו, בתוך יום הייתה מתקבלת תשובה מהאדמו"ר דרך הגבאים או דרך מכתב. כך שמדובר היום בעשרות פקסים שנערמים על שולחן האדמו"ר יום יום, ביניהם גם מספר רב של שאלות בתורה והלכה מכל העולם, מה שגרם לעומס מדי גדול ולאחרונה אורך התשובות כמה ימים.

בנוסף, באופן נדיר אמר הרבי את 'אבינו מלכנו' בנעילה פסוק בפסוק מהתחלה ולא מ'החזירנו בתשובה' , הרבי אמר את אבינו מלכנו בבכיות אדירות בפרט בקטע של מנע מגיפה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. סחטיין על כנותו של האדמור, אבל הכדור בידו לחלק את החסידות שלו כבר היום למספר חלקים.  

  כל הכבוד

  • למה זה יעזור? אנשים רוצים דווקא את תשובתו והדרכתו, לא של בן או תלמיד (ל”ת)


 2. למנות הבן או הנכד סגן לאדמו"ר, כפי שממנים סגן לראש הממשלה.  (ל”ת)

  שריר

 3. דוגמא ומופת לאדמו"רים רבים....  (ל”ת)

  חוסיד שויטע

 4. האדמור מצאנז  

  ארז

  • אאתה מספיד אותו כבר?! (ל”ת)


 5. מלאך ה צבאות  (ל”ת)


 6. מרגש. עושה ממש רצון להצטרף לחסידות זו.  (ל”ת)

  יהודה

;