1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. היכלי הישיבות

'מי שברך' במפטיר יונה וחמשת האחים התקועים התארסו בשנה אחת

ברוך שומר הבטחתו: בחור ישיבה שזקוק לשידוך יחד עם עוד משפחה, נאלץ בשנה שעברה להתפלל ביחידות בבית ביום הקדוש ביותר לאחר שנדבק בקורונה | מה הבטיח לו ראש הישיבה? • סיפור מפעים 

משה ויסברג, י"ב תשרי תשפ"ב 18/09/2021 20:22

ההבטחה שהתקיימה אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לכתבה אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לכתבה צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מִיּוֹם כִּפּוּרִים זֶה עַד יוֹם כִּפּוּרִים הַבָּא: בשנה שעברה נאלץ אחד מתלמידי ישיבה ליטאית מוכרת בבני ברק, לשהות בבידוד בעקבות נגיף הקורונה, וכתוצאה מכך הוא התפלל ביום הקדוש ביחידות.

דא עקא שלבחור ישנן שלוש אחיות מבוגרות ואח נוסף שכולם זקוקים לשידוך ואף הוא הגיע כבר לגיל השידוכים, ולבו נשבר בקרבו שעליו להימנע מלהתפלל בציבור ולא יוכל לקרוע שערי שמים ביום הקדוש כמו שצריך ולהביא את השמחה לביתו.

בצר לו פנה אל הגאון רבי חיים פיינשטיין, ראש ישיבת 'עטרת שלמה' והשיח בפניו את מצוקתו הגדולה בערב היום הקדוש.

הגר"ח פיינשטיין. צילום: שוקי לרר.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי הגר"ח השיב לו כי בענייני בריאות וסיכון לאחרים אי אפשר להקל, אך אמר לו כי לאחר קריאת מפטיר יונה, אותו הוא קורא בכל שנה כבר למעלה מיובל שנים, הוא יערוך 'מי שברך' מיוחד לכל בני המשפחה בפירוט ויזכו כולם להתארס עד יום הכיפורים הבא.

במהלך החורף התארסו ונישאו שתיים מהבנות, ובמהלך הקיץ נישא האח, בערב ראש השנה התארסה האחות הצעירה מתוך השלוש, וביום ראשון בערב ליל ערב יום הכיפורים התארס הבחור המדובר שבשנה שעברה נאלץ להתפלל ביחידות.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אכן רבי חיים הוא צדיק וגדול מאד  (ל”ת)


  2. חבל שלא פרסמתם לפני כיפור. היינו מכוונים במפטיר יונה מי שברך לתקועים שביננו  (ל”ת)

    חני

  3. ידוע,  

    תלמיד

;