1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

למרות שהתנגד ב-FDA: הפרופ' קורא לישראלים להתחסן

פרופסור עופר לוי מארצות הברית, החבר בוועדה הממליצה ל-FDA מעודד את המשך מבצע החיסונים במנת הבוסטר בישראל למרות שבוועדת הממליצים ל-FDA התנגד למתן הבוסטר לכל גיל. "בארצות הברית אנחנו במצב אחר" | וגם, התחלואה הקשה בקרב צעירים

יוסף ריס, י"ב תשרי תשפ"ב 18/09/2021 23:38

"אנחנו במצב אחר" אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: unsplash

אחרי שבדיון שקיימה בוועדה המייעצת ל-FDA בארצות הברית, 16 הצביעו נגד מתן החיסון השלישי (הבוסטר) לגילאי 12 ורק 2 הצביעו בעד, הפרופסור עופר לוי, חבר הוועדה המייעצת ל-FDA ומי שנמנה על מתנגדי מתן הבוסטר לגילאים אלו, התראיין לחדשות 12, תמך דווקא במתן החיסונים והסביר את ההבדל.

המגיש ערד ניר שאל: "אחרי הדיון שמעסיק את כולם, מה אתה ממליץ לישראלים שעדיין לא התחסנו בבוסטר?". הפרופסור השיב: "בהחלט הם צריכים להתחסן, אין ספק, אין ספק שהחיסון מגן בצורה חזקה נגד התוצאות הכי חמורות של הקורונה", כשהוא מתכוון בעיקר למונשמים.

"אני מאוד ממליץ לאנשים, בשבילם, בשביל המשפחה, בשביל עם ישראל, ללכת להתחסן על פי מה שהממשלה ממליצה". הוסיף פרופסור לוי.

ניר תהה: "בארצות הברית אתה ממליץ לא, בישראל כן". והפרופסור הסביר: "כן, בארצות הברית אנחנו במצב אחר, מדינה הרבה יותר גדולה, הרבה יותר מגוונת, האפקט של מנה שלישית הוא שונה פה לעומת מקומות אחרים".

וסיים עם תחזית: "אני מאמין שבעתיד הקרוב אנחנו נחסן במנה השלישית עוד אוכלוסיות בארצות הברית".

בתוך כך אמר הערב מנכ"ל משרד הבריאות פרו'׳ נחמן אש כי במשרד הבריאות מתחילים לראות תחלואה קשה גם בקרב בני 35.

כמו כן בחיבור לדבריו של מנכל משרד הבריאות פורסם בכאן 11 כי ‏ביומיים האחרונים חוברו 8 צעירים לא מחוסנים למכונות אקמו, רובם ללא גורמי סיכון.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מדינת ישראל היא מעבדת הניסויים של חברת פייזר וייתר חברות החיסונים בהוראת ראש הממשלה הרמאי שדוחף לחיסונים כאילו והם הפיתרון. רק אדם שאין לו מושג ברפואה ייעץ דבר כזה. חיסונים הם לא התשובה, במיוחד שיש כבר מוטציות עמידות  (ל”ת)


  • בינתיים האנשים מתים. מחכים לפתרון שלך כדי להציל אותנו (ל”ת)


 2. סתם ולא פירש  (ל”ת)


 3. צבוע ובעל אינטרס!  


 4. אנחנו במצב אחר.. אתם כבר בהגדרה של שפני מעבדה.. אתם לא יכולים פתאום לנטוש את העמדה שלכם אתם מבינים את זה אזרחי הישראל?  (ל”ת)


 5. אם בן אדם מקבל את החיסון הראשון בלבד.. יוצא שהוא מוגן כמו מי שמקבל את החיסון השלישי בלבד כי היעילות של השניים הקודמים ירדה.. אז מה הבעיה לקחת ישר את השלישי?  (ל”ת)


 6. חיסונים  


 7. הגבלת התקהלויות  

  איריס

 8. בארץ יש לאנשים גוף שונה מארה"ב, לכן שם לא מומלץ ופה מומלץ  


 9. מזרחי שלא קיבלו לחברון , הפך לפרופסור לרפואה, אשכנזים בינונים מתקבלים לחברון, ישיבה "איכותית".  (ל”ת)

  חחחחחח

 10. כ  

  מושה

;