1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

אחרי העליהום על חסידי ברסלב: בוטלה חקירתם של 150 שבים מאומן

לאחר ההכפשות שספגו חסידי ברסלב בשבועות האחרונים כשבכלי התקשורת הציגו את השבים מאומן כמזייפי מסמכים, היום מתפרסם כי חקירתם של 150 שבים מאומן - בוטלה. הסיבה: "הבדיקה שלהם באוקראינה יצאה שלילית, וגם הבדיקה בנתב"ג יצאה שלילית"

יוסף ריס, יחיאל גלאי, י"ג תשרי תשפ"ב 19/09/2021 13:27
תגיות:

יקבלו התנצלות? חסידים בנתב"ג חסידים בנתב"ג צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

אחרי העליהום הכבד על חסידי ברסלב מצד כלי התקשורת בישראל שהאשימו אותם בזיוף מסמכים בחזרתם מאומן לישראל, היום (ראשון) מתברר שוב כי מדובר בהסתה פרועה ללא שום קשר למציאות. בגל"צ מתפרסם לפני זמן קצר כי חקירתם של 150 (מתוך 200) שבים מאומן התבטלה. הסיבה: "הבדיקה שלהם באוקראינה יצאה שלילית, וגם הבדיקה בנתב"ג יצאה שלילית".

כזכור רק לפני שבועיים פורסמה ההודעה הבאה שתכליתה הסתת הדיון הציבורי והסתה פרועה נגד ציבור המתפללים באומן: "בהתאם להנחיית ראש הממשלה, המשרד לביטחון הפנים, משטרת ישראל והמטה לאכיפת תקנות הקורונה מעדכנים כי 117 שבים מאומן זומנו לחקירה בגין זיוף ומרמה 'והפצת מחלה, בנסיבות מחמירות'.

עוד הוסיפו בהודעה לפני כשבועיים: "‏כל הנוחתים המאומתים יתייצבו לחקירה במשטרת ישראל בתום עשרת ימי החלמתם, לכולם יפתחו תיקים פליליים והעבירות יטופלו בחומרה". כאמור היום מתברר כי רוב החקירות בוטלו עקב בדיקות שעשו "מפיצי המחלה" באומן ובארץ ובשניהם יצאו שלילי.

כאמור, היום מתברר כי מדובר בהאשמת שווא כנגד ציבור המתפללים, אך כל זה לא מנע מראש הממשלה נפתלי בנט ונציגי משרד הבריאות להכפיש את החסידים ולהפיץ בכלי התקשורת כי הם "זייפנים". מייד לאחר הפרסום על ביטול החקירה של 150 מתפללים ששבו מאומן, הרשת החלה לסעור ורבים זועמים על המהירות הרבה בה שוב בחרו בממשלה להשמיץ את הציבור החרדי ולהסיט את הדיון הציבורי ממחדלי הממשלה אל ראשם של החרדים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. רגע, הם לא זייפו??  (ל”ת)


 2. עלילת דם נוסח בנט וכהנא, שנאת חרדים מבעבעת בהם  (ל”ת)

  עלילת דם נוסח בנט וכהנא

 3. בנט וכהנא מתעסקים בעיקר איך למרר לחרדים את החיים, יחד עם ליברמן, למריצות ולזבל  (ל”ת)

  בנט וכהנא במסע נגד חרדים

 4. היו 1400 מאומתים!  


 5. הסתה בעיה של החרידים שהם שותקים  

  בחדשות הכלליות

 6. חח כאילו דההה  

  חיסיון 30 שנה

;