1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

כמאה רופאים חתמו נגד התניית ה'תו הירוק'

כ-100 מומחים, רופאים ומדענים שלחו מכתב לניצן הורוביץ בדרישה לבטל את התניית התו הירוק הצפויה להיכנס בעוד 10 ימים | בתגובה השר הורוביץ מבהיר את עמדתו | הממחים מאיימים לפנות לבג"צ

יוסף ריס, י"ג תשרי תשפ"ב 19/09/2021 16:16

לאחר קביעת ה-FDA מקום הפועל תחת התו הירוק מקום הפועל תחת התו הירוק צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בעקבות החלטת הממשלה כי מ-1 באוקטובר (בעוד 10 ימים) התו הירוק יינתן רק למי שיקבל מנת חיסון שלישית אחרי חצי שנה, פורסם היום (ראשון), בחדשות 12, על כ-100 רופאים ואנשי מדע שקוראים לשר הבריאות הורוביץ - "בטל את התניית התו הירוק בחיסון שלישי לאחר קביעת ה-FDA כי חיסון הבוסטר יינתן רק לבני 65 ומעלה".

לדברי הרופאים והמדענים - מדובר בפגיעה בזכויות אדם בסיסיות ללא הצדקה רפואית עניינית, וכך הם כתבו לשר הבריאות: "כפי שוודאי ידוע לך היטב המלצת המומחים במנהל התרופות והמזון האמריקני של ארה"ב היא לאשר מתן חיסון שלישי אך ורק לבני 65 ומעלה ולמי שנמצאים בסיכון גבוה לתחלואה קשה".

הם הוסיפו: "משמעות הדבר היא שממשלת ישראל תשלול מאזרחיה בני 16 עד 65 שורה של זכויות יסוד חוקתיות בהן חופש התנועה, חופש העיסוק ועוד - וזאת כאשר לדעת מומחי ה-FDA אין לכך כל הצדקה רפואית עניינית" לטענתם ניתן להסיק מכך כי "ההחלטה לשלול את התו הירוק ממי שלא יתחסן בזריקת דחף אינה רפואית אלא בעלת גוון פוליטי הלוקה בחוסר סבירות קיצונית".

בין החותמים על המכתב שמות ידועים כביקורתיים כלפי מדיניות משרד הבריאות - כמו פרופ' רצף לוי מאוניברסיטת MIT בבוסטון, פרופ' שושי אלטוביה מהמחלקה למיקרוביולוגיה באוניברסיטה העברית, ד"ר אבי מזרחי, לשעבר מנהל מחלקת הקורונה באסף הרופא. אליהם הצטרפו הפעם גם קולות רפואיים רבים שלא מוכרים כמתנגדים - ד"ר ניר צבר, רופא מומחה לגריאטריה ובכיר בקופת החולים 'כללית' וד"ר איילת רמון מבית החולים איכילוב ואוניברסיטת תל-אביב.

שר הבריאות ניצן הורוביץ הבהיר : "עמדתי לא תשתנה". כזכור, מנכ"ל משרד הבריאות הפרופסור נחמן אש הבהיר בסוף השבוע כי לא צפוי לחול שינוי במדיניות החדשה של משרד הבריאות.

בתוך כך, אחרי הביקורת שנשמעה על כך שהדיונים במשרד הבריאות בנוגע לחיסונים אינו מוצג לציבור, הודיע מנכ"ל משרד הבריאות כי ידון באפשרות להעביר את דיוני החיסונים בשידור חי.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. סדר עולמי חדש  (ל”ת)


  2. FDA לא מאשר אבל  

    ברכה

  3. הורביץ פושע! רוצה לגרום לאסון!  (ל”ת)


  4. ממשלת בובות  


  5. .  


  6. מדהים  


;