1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. ביטחון

מעצר המחבלים: 'ידיעת הזהב' שהובילה למקום המחבוא

מפכ"ל המשטרה חושף פרטים חדשים על מעצר שני המחבלים האחרונים שנמלטו מכלא גלבוע | במהלך ביקור ביחידת הימ"מ, הודה רנ"צ קובי שבתאי ללוחמים שלכדו את המחבלים בג'נין: "חשוב לי להסתכל לכם בעיניים ולהודות לכם בשמי ובשם אזרחי ישראל. הפעילות הלילה היא תוצאה ישירה של שיתוף פעולה שלא היה כדוגמתו בין כל ארגוני הביטחון"

צביקה סגל, י"ד תשרי תשפ"ב 20/09/2021 11:56

הלילה הדרמטי בג'נין מעצר המחבלים מעצר המחבלים צילום: דובר צה"ל

12 שעות לאחר שעצרו את המחבלים, הגיע מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יעקב שבתאי ליחידת הימ"מ כשהוא מלווה במפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן ונפגש עם הלוחמים שהביאו לתפיסתם בג'נין. "שבועיים גדושים בפעילות מבצעית הגיעו הלילה לסיומם עם המעצר של 2 המחבלים בג'נין", אמר שבתאי ללוחמים.

"12 שעות אחרי שיצאתם מג'נין עם המחבלים בידכם היה חשוב לי להגיע לכאן, לימ"מ, להסתכל לכם בעיניים ולהודות לכם בשמי ובשם אזרחי ישראל. הפעילות הלילה היא תוצאה ישירה של שיתוף פעולה שלא היה כדוגמתו בין כל ארגוני הביטחון, משטרה, שב"כ, שפה באמת צריך להצדיע להם על הפעילות לכל אורך הדרך, גם במקצועיות, גם בנחישות, גם ביכולות ופה בהחלט צריך להעלות את זה על נס, גם לצה"ל עם המעטפת, הסיוע והפיקוד על המבצע אתמול בלילה ולשב"ס שהצטרפו עם כוחות לחיפושים, כך שכל ארגון מביא את הערך המוסף שלו למערכה כשהשילוב הוא המנצח", אמר המפכ"ל.

לדברי שבתאי, "כבר מספר ימים שאנו מחזיקים בהערכה שהמחבלים נמצאים באזור ג'נין והלילה הגיעה מהשב"כ מה שאנו מכנים "ידיעת הזהב" והיא זו שהובילה למקום המחבוא של המחבלים. נערכנו לתרחיש הקיצוני ביותר של התנגדות אלימה למעצר. פעילות בג'נין, בעיקר בחודשים האחרונים היו מלוות בירי לעבר כוחותינו אך זה לא הרתיע אותנו מלפעול ולשמחתנו הפעולה המהירה והממוקדת שלכם הביאה לכך שכל המחבלים בידנו ואין נפגעים לכוחותינו"


שבתאי עם לוחמי הימ"מ//צילום: דוברות המשטרה

"תחילתו של האירוע", הוסיף, "במחוז צפון של המשטרה עם קבלת הדיווח למוקד 100 בליל הבריחה ורגישותה של המוקדנית לצד תגובתו המהירה של סגן מפקד תחנת בית שאן, דרך פעילות המשטרה שהביאה למעצרם של 4 המחבלים בנצרת ובאום אל גאנם ועד הפעילות הלילה בעומק שטחי יהודה ושומרון אותה אתם הובלתם יחד עם שותפינו במערכת הביטחון".

לדברי המפכ"ל, "ישנו קו מחבר בין כל האירועים הללו - שוטרים, לוחמי מג"ב ומתנדבים שבשבועיים האחרונים בילו בשטח יותר מאשר בביתם, שוטרים ולוחמים שפעלו מתוך תחושת שליחות לאומית גם כשפעלנו באפלה ללא קצה חוט וגם כאשר התמונה הלכה והתבהרה. פעלנו שעות ארוכות וימים שלמים של חיפושים שהסתיימו הלילה בהצלחה".

"ראוי לציון הוא שיתוף הפעולה האזרחי לו זכינו, שיתוף פעולה והיענות אזרחית לצד סובלנות והבנה של הציבור לכוחות הרבים שפעלו בשטח ובמחסומים הפרוסים. כל מילה טובה שנאמרה לשוטרים בשטח חיזקה אותנו ואת המטרה לשמה אנו פועלים וזה הזמן לומר על כך תודה", אמר שבתאי.

המפכ"ל הוסיף ושיבח את לוחמי הימ"מ: "הפעילות הלילה היא אחת מתוך מאות פעילויות אותן אתם, לוחמי הימ"מ מבצעים במהלך השנה לסיכול טרור ומעצר מחבלים וזו הזדמנות טובה של אזרחי ישראל להיחשף לאחת מהן. הוכחתם שוב את יכולותיכם המקצועיות ואת נחישותכם הבלתי נגמרת. אני מתכוון לפעול לכך שהימ"מ תזכה להכרה לה היא ראויה ברמה הלאומית ואני מקווה שבקרוב נביא בשורות בנושא".

"השבועיים האחרונים חשפו לציבור את משטרת ישראל האמיתית, משטרה שפועלת מסביב לשעון, משטרה שרואה לנגד עיניה את שלום הציבור וביטחונו, משטרה שמורכבת מאנשים שמקדישים את חייהם למען המדינה ואזרחיה, משטרה שאני גאה לעמוד בראשה. בהזדמנות הזו אני מבקש לאחל לכם ולכל אזרחי ישראל חג סוכות שמח", סיים המפכ"ל את דבריו.

מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן אמר: "לוחמי היחידה המיוחדת של משמר הגבול פועלים בגזרות הכי מסוכנות ומורכבות, הלילה פעלם בצורה שקטה, חכמה ומקצועיות ובזכות הניסיון שלכם ידעתם לשים את היד על המחבלים הנמלטים מבלי שאף אחד יפגע".

"בפעילויות שלכם אתם נותנים הלכה למעשה את הביטחון לאזרחי מדינת ישראל, שהיו בשבועיים האחרונים קצת במתח - נתתם להם את הביטחון ואת הידיעה שהם יכולים לישון בשקט בלילות, יש מי ששומר עליהם. אני רוצה לציין גם את כוחות המעטפת של פלוגת מג"ב הפועלת בעיירה ג'נין שבזכותם יכלתם לבצע את המשימה בצורה הטובה ביותר. שיתופי הפעולה שלנו, שילוב הזרועות יחד עם השב"כ וצה"ל הביאו להצלחה המבצעית", הוסיף כהן.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אין מתבטאים כך להבעת אהדה/תודה  

  שאלתיאל

 2. מעצבן  


 3. אין על כוחות הבילוש בישראל !!  

  עמית לואיס

 4. בגלל כמה סוהרים זלמנים  

  רמי בנישטי

;