1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. תנצב"ה

בד"ה: הגאון רבי יעקב לסרי זצ"ל הלך לעולמו

הלך לעולמו הרב הגאון רבי יעקב לסרי זצ"ל מחשובי תלמידי החכמים בכולל 'חזון איש' בבני ברק אביו של הגאון רבי יוסף לסרי ראש ישיבת 'אש התלמוד' בירושלים. הלוויתו בחצות לילה בהר המנוחות בירושלים

משה ויסברג, ט"ו תשרי תשפ"ב 21/09/2021 23:08

אביו של ראש הישיבה הגאון רבי יעקב לסרי זצ"ל הגאון רבי יעקב לסרי זצ"ל צילום: באדיבות המצלם

ברוך דיין האמת: בחג ראשון של סוכות הלך לעולמו בשיבה טובה הרב הגאון רבי יעקב לסרי זצ"ל מחשובי התלמידי חכמים בכולל 'חזון איש' בבני ברק והוא בן 92 בפטירתו. 

הרב לסרי נולד בעיר קזבלנקה שבמרוקו, לאביו הרב יוסף לבית משפ׳ לסרי - אלעסרי, שיש עליה מסורת כי הגיעה למרוקו לאחר חורבן בית המקדש הראשון ומבניה יצאו רבנים גדולים דיינים ויושבי על מידין.

המנוח זצ"ל התגורר במשך תקופה בארה"ב, עמד לצד אחיו הרה"צ רבי משה לסרי זצ"ל להקים את מוסדות 'אוצר התורה' במרוקו וצרפת. 

מאז עלותו לארץ לפני כ-50 שנה התגורר בבני ברק וישב ולמד כל העת. היה איש צנוע ופשוט שהתהלך בצידי דרכים ונחבא אל הכלים, בבני ברק התגורר ברחוב סמטת אפרים.

אחד ממכריו מספר ל'בחדרי חרדים', "ר' יעקב היה איש עסקים אמריקאי שעזב את כל עסקיו ועקר לבני ברק לכולל 'חזון איש' להשקיע את חייו בתורה בעמל רב, היה איש פשוט שהתנהג במידות חסידות שהסתיר את עצמו".

הותיר אחריו דור ישרים מבורך, את בנו יחידו הגאון רבי יוסף לסרי ראש ישיבת 'אש התלמוד', וכן את בתו לבית ויצמן משכונת הר נוף בירושלים, ובנותיו לבית נחמני ואוג'לבו.  

מסע הלוויה הערב (שלישי, מוצאי חג ראשון של סוכות) בשעה 12:00 בבית ההספד קהילת ירושלים בהר המנוחות שם ייטמן. 

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים. 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. ישיבות אוצר התורה  


    • תגובה לתגובה מספר 1 


    • אפילו יותר 

      אנ"ש

;