1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

כללית: חולי קורונה בסיכון יקבלו את התרופה רג'נרון בביתם

חולי קורונה מבוטחי כללית שנמצאים בסיכון לתחלואה קשה יקבלו בביתם החל ממחר טיפול בנוגדני רג'נרון | ד"ר דורון נצר: "מדובר בתרופה שיכולה להציל חיים ולמנוע מחלה קשה אם ניתנת בשלב מוקדם"

יוסף ריסט"ז תשרי תשפ"ב 22/09/2021 14:38

"יכולה להציל חיים" טיפול רפואי טיפול רפואי צילום: pixabay

חולי קורונה בקופת חולים כללית יחלו לקבל החל ממחר (חמישי) טיפול בנוגדני רג'נרון בביתם. מטופלי כללית יהיו הראשונים לקבל את הטיפול בביתם בהתאם להנחיות משרד הבריאות אשר קיבל ואימץ את המלצות הקופה לגבי ההתוויות והמצבים הרפואיים למתן הטיפול ברג׳נרון.

הטיפול ברג’נרון ניתן בעירוי ויינתן בבית החולה באמצעות צוות של רופא ואחות שיגיעו לבית בניידת במיגון מלא, עם הציוד הרפואי הנדרש למתן הטיפול.

לדברי ד"ר דורון נצר, ראש אגף רפואה בחטיבת הקהילה של כללית: "בשבוע האחרון עסקנו בכללית בהשלמת ההיערכות כדי להבטיח מתן טיפול ברג'נרון בבתיהם של חולי הקורונה. מדובר בתרופה שיכולה להציל חיים ולמנוע מחלה קשה אם ניתנת בשלב מוקדם".

בנוסף, לדברי פרופ' רן בליצר מנהל מערך החדשנות בכללית: "לאור מגבלת הכמויות שהוגדרה על ידי משרד הבריאות, האתגר המרכזי היה בקביעת תיעדוף אובייקטיבי של נדבקים במצב קל לפי סיכון להידרדרות למצב קשה.

עוד אומר פרופ' רן בליצר כי כללית פיתחה מודל ניבוי להידרדרות בקורונה מבוסס בינה מלאכותית, והחלה וליישמו בשטח כבר במרץ 2020.

פרופ' בליצר הוסיף: "המודל החדש מדרג באופן שקוף ואובייקטיבי לפי נקודות מי בעל הסיכוי הרפואי הגבוה ביותר להידרדרות למחלה קשה וזאת על בסיס שיקלול פשוט לחישוב של גורמי סיכון רפואיים, אשפוזים קודמים, התחסנות בחיסון קורונה, גיל החולה ועוד, באופן מותאם למציאות של זן דלתא והשפעות החיסון. המודל עומד לרשות כלל הקופות כדי להבטיח טיפול מוקדם לחולים הזקוקים לו".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. כשהבינו שלאזרחים נמאס מחיסונים ורוצים תרופות,הם נזכרו  


    • ועולה מאוד יקר (ל”ת)


  2. בושה  

    אתי

;