1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

מנהלי בתי החולים מתוסכלים: "כל המאושפזים - לא התחסנו"

העומס בבתי החולים ובמחלקות לטיפול נמרץ: המשנה למנכ"ל 'שיבא' מתייחס לתפוסה במחלקות וטוען כי כל המאושפזים הקשים לא מחוסנים. הוא הביע תסכול מכך שהללו תופסים את מיטות האשפוז | גם מנכ"ל אסותא תקף את אלו שאינם מתחסנים "משחקים רולטה רוסית בחייהם" 

יוסף ריס, י"ז תשרי תשפ"ב 23/09/2021 07:27

הגל הרביעי לא נבלם מחלקת קורונה בבית החולים שיבא מחלקת קורונה בבית החולים שיבא צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

העומס על בתי החולים לא נעצר. אמש (רביעי) דווח כי שליש מהחולים הנזקקים לטיפול נמרץ, לא מאושפזים במחלקה הראויה למצבם. כך דווח ב'כאן 11'.

הפרופ' ארנון אפק, המשנה למנכ"ל בית החולים 'שיבא' שוחח אמש סמוך לחצות ליל עם אפי בן אברהם בגלי צה"ל ותיאר: "כל החולים שמאושפזים במחלקת טיפול נמרץ אצלנו - לא התחסנו". אפק הבטיח בשידור: "אנחנו נטפל בכולם כמובן, אבל קשה שלא להרגיש תסכול. היה אפשר למנוע את זה, הם גוזלים משאבים מאנשים שהתחסנו".

עוד אמר הפרופ' אפק: "הבעיה במחלקות אינה המחסור במכונות אקמו, אלא המחסור בצוותים המיומנים, וזה לא קיים מספיק במערכת הבריאות. נדרשת תוספת כוח אדם למשימה הזאת".

מי שחיזק את הדברים הוא מנכ"ל בית החולים הציבורי אסותא באשדוד, ד"ר ארז ברנבוים, שאמר: "הנתונים מדברים בעד עצמם. מחלקות הקורונה מאוכלסות במטופלים שלא התחסנו" ותקף: "מטופלים שהחליטו בפועל לשחק רולטה רוסית בחייהם". מתוך כ-26 מאושפזים בבית החולים - רק שני מטופלים מחוסנים.

לצד זאת, ‏הפרופ' אלי וקסמן ממכון ויצמן למדע, אמר ב'גלי צה"ל' על נתוני התחלואה במדינה: "לא השגנו ירידה משמעותית בתחלואה, אלא רק בלימה בקצב הגידול המהיר שלה. במהלך השבועיים האחרונים אנחנו גם רואים עלייה מתונה במספר החולים הקשים".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מוזר שמנהל משרד הבריאות אמר אתמול ש70 אחוז מהחולים לא מחוסנים  


  • לא דוחה. שגם שלא יקחו חיסון לטטנוס וכלבת. למה על זה אתה לא צועק אסון החיסונים. (ל”ת)


 2. ההגבלה היעילה ביותר  


  • נראה לי שאתה הוא הוגבל , לך תטפל בעצמך (ל”ת)

   .

 3. שיגעתם!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  

  אני

 4. שקרנים, דיברתי עם אחות במחלקת הקורונה בבלינסון , רוב החולים קשה מחוסנים  (ל”ת)

  דוד

 5. את החולים הבלתי מחוסנים שבני משפחותיהם יחברו בביתם לסודה סטרים.  

  יעקב

  • חחחח (ל”ת)


 6. הוא התכוון שהם לא לקחו את הזריקה השלישית. הפגיעה בגלל הזריקות  (ל”ת)


 7. חחחחח שקרנים  (ל”ת)


 8. נראה שיקרי  

  שלמה

 9. כנראה שזה לא יגמר לעולם... מנהל אחד אומר כולם מחוסנים והאחר צועק כולם לא מחוסנים... עד מתי ישקרו לציבור  (ל”ת)


 10. הם תופסים את מיטות האישפוז... מישהו בא פעם לשמנים או למעשנים בתלונה על כך שעשרות אלפים מהם תופסים את מיטות האישפוז כל שנה?  (ל”ת)


 11. לא הורסים תאוריה בגלל עובדות!!!  (ל”ת)

  .

 12. שקרנים מגעילים כל הזמן אתם משקרים כדי להפחיד את האנשים שקרנים!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  (ל”ת)

  אני

 13. לא חוסן במנה שלישית לא נקרא מחוסן, למרות שטרם עברו 6 חודשים ולמרות שהוא מתחת גיל 60.  

  מחוסן

;