1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

עוזרו של הנשיא ניצל בניסיון התנקשות, נהגו נפצע קשה

בזמן שנשיא אוקראינה שוהה בניו יורק בעצרת הכללית של האו"ם, עוזרו הבכיר ניצל מניסיון התנקשות, אך נהגו נפצע קשות בתקרית. רוסיה הועלתה כחשודה אפשרית, אך מיהרה להכחיש מעורבות

יענקי פרברי"ז תשרי תשפ"ב 23/09/2021 08:45

רוסיה מכחישה מעורבות רכבו של סרחי שפיר רכבו של סרחי שפיר צילום: משטרת אוקראינה

עוזר בכיר של נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי ניצל בניסיון חיסול, אך נהגו נפצע קשה, כך מסרה המשטרה האוקראינית. רוסיה הכחישה שיש לה חלק בתקיפה.

מספר יריות נורו אתמול (רביעי) לעבר רכבו של סרחי שפיר, עוזרו האישי של נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי במה שנראה כמו ניסיון התנקשות. העוזר ניצל, אך נהגו נפצע באורח קשה מהירי.

המשטרה מסרה כי יותר מעשרה כדורים פגעו במכונית ליד הכפר לסניקי סמוך לעיר הבירה קייב. הרשויות פתחו בחקירה פלילית בחשד לרצח בכוונה תחילה. "אנשים לא מזוהים ירו כעשר יריות מנשק אוטומטי בקוטר 7.62", כתבה התובעת הכללית של אוקראינה, אירינה ונדיקטובה, בפייסבוק והוסיפה כי החקירה בעיצומה.

חבר פרלמנט אוקראיני אמר לסוכנות הידיעות 'רויטרס' כי העוזר סרחי שפיר, שמוביל קבוצת יועצים המקורבים לנשיא, השוהה כעת בניו יורק בעצרת הכללית של האו"ם, לא נפגע בתקרית.

סרחי שפיר אמר כי הוא מאמין שהתקיפה נועדה להפחיד את ההנהגה האוקראינית. "אני חושב שזאת הפחדה", אמר בתדרוך לערוצי החדשות יחד עם המשטרה ושר הפנים דניס מונסטירסקי. "זה לא יפחיד את הנשיא" הוסיף. הנשיא אמר כי אינו יודע מה עומד מאחורי הירי, אך אמר כי תהיה "תגובה חזקה".

"מי עומד מאחורי זה, למען האמת, אני לא יודע. מאיפה זה הגיע? יכול להיות פנימי, או אולי ממקור חיצוני", אמר בהצהרה בטלוויזיה. "להגיד לי 'שלום' דרך יריות לעבר מכונית של חברי היא חולשה".

ראש מפלגתו ציין כי קיימת אפשרות שרוסיה עומדת מאחורי הירי, "אסור לשלול עקבות רוסיות באופן מוחלט. אנו יודעים את יכולתם לארגן פיגועים במדינות שונות", אמר אולקסנדר קורנייאנקו. אולם הקרמלין הכחיש כל קשר לניסיון ההתנקשות.

רכבו של סרחי שפיר רכבו של סרחי שפיר צילום: משטרת אוקראינה

רכבו של סרחי שפיר רכבו של סרחי שפיר צילום: משטרת אוקראינה

רכבו של סרחי שפיר רכבו של סרחי שפיר צילום: משטרת אוקראינה

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. ככה מנסחים כותרת? תכתבו שמדובר באוקראינה!  (ל”ת)

    avi

;