1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

מיליונרים גרמניים מעבירים את נכסיהם לשוויץ

מיליונרים גרמניים מעבירים את נכסיהם לשווייץ זאת על רקע החשש שמפלגות שמאל יעלו לשלטון בבחירות שמתקיימות היום

יענקי פרבר, כ' תשרי תשפ"ב 26/09/2021 12:34
תגיות:

חוששים מתוצאות הבחירות אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: unsplash

מיליונרים גרמנים ממהרים להעביר את נכסיהם לשוויץ על רקע החשש מפני ניצחון של השמאל בבחירות בגרמניה היום (ראשון) אם הסוציאל-דמוקרטים של המרכז-שמאל (SPD), מפלגת שמאל, והירוקים למען איכות הסביבה יעלו לשלטון, מס הון ומס ירושה עלולים להיות על סדר היום הפוליטי.

"עבור עשירים זה קו אדום", אמר עורך דין מומחה למסים בגרמניה, עם פעילות שוויצרית נרחבת. "יזמים מודאגים מאוד". המהלך מראה כי אנשים רואים בשווייץ מקום אטרקטיבי להפקיד את הכספים, על אף המאמצים לבטל את תדמיתה כמקלט מס של מיליארדרים.

"אנשים עשירים רבים, במיוחד יזמים, חוששים שיהיה שינוי מצד השמאל בגרמניה - לא משנה איך יסתיימו הבחירות", כך אמר פלוריאן דירסלן, ראש תחום אירופה בשוויץ. ה'דיילי מייל' מצטט בנקאי שוויצרי בכיר שאמר: "אני מכיר מספר יזמים גרמנים שרוצים להיות מחוץ לגרמניה אם הדברים יהפכו לשמאל שם". לדבריו, הוא ראה ביקוש גדול מלקוחות לכך, וציין כי כמה יזמים ביקשו לבצע השקעות חדשות באמצעות חברה בשוויץ או העברת נכסים לקרן בליכטנשטיין.

מנגד חשוב לזכור כי העברת מזומנים לחשבון בנק שוויצרי, כבר לא עוזר. לאחר שתחת לחץ בינלאומי עצום, השווייצרים משתפים כעת נתונים עם רשויות המס במדינות של הלקוחות.

אחד הפוליטיקאים המקומיים בשווייץ אמר כי עשרות יזמים עשירים בגרמניה בדקו בחודשים האחרונים אפשרות מגורים באחד מהמקומות עם מיסים הנמוכים לאורך אגם ציריך.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;